Łańcuchy samochodowe – zastosowanie

Chcesz zamówić łańcuchy na koła? Powinieneś odwiedzić ten adres

Łańcuchy na koła w dużej mierze zwiększają przyczepność samochodu w skrajnych warunkach – na oblodzonych i ośnieżonych drogach, głównie na stromych podjazdach. W niektórych państwach muszą one obligatoryjnie znajdywać się w bagażniku każdego samochodu przez cały rok kalendarzowy (tak jest między innymi w Norwegii, Bułgarii i Turcji), w innych zaś są one niezbędnym elementem wyposażenia auta wyłącznie w sezonie zimowym (takie przepisy obowiązują na przykład w Hiszpanii, Niemczech, Polsce i we Włoszech). Jak zatem modele łańcuchów na koła można nabyć w sklepach?

Rodzaje łańcuchów na koła

Łańcuchy na koła klasyfikujemy najczęściej mając na względzie ich przeznaczenie. Wyróżniamy modele stworzone z myślą o wykorzystywaniu w pojazdach dostawczych, ciężarowych, osobowych i terenowych, jak również w autobusach. Poszczególne łańcuchy różnią się też wzorem zaplotu, mocowaniem, które powinno być dostosowane do typu felgi oraz grubością i przekrojem ogniwa (najczęściej jest to kształt rombowy ukośny). Różne są również tworzywa, z których produkuje się łańcuchy na koła. W dzisiejszych czasach producenci używają przede wszystkim stali manganowej lub tytanowej.

Jazda z łańcuchami na koła

Montaż łańcuchów na koła wymaga pewnej zręczności i na początku może być źródłem sporego stresu. Żeby go uniknąć, powinno się potrenować tę czynność na placu manewrowym lub w garażu. Sama jazda z łańcuchami wymaga nieco odmiennej techniki. Trzeba wystrzegać się buksowania kół, poruszania się po niezaśnieżonych drogach i przekraczania prędkości 50 kilometrów na godzinę. Stosując łańcuchy na koła, należy też obowiązkowo kontrolować ich napięcie oraz ułożenie – w ten sposób unikniemy ich szybkiego zużycia i tym samym wydłużymy okres ich eksploatacji.

Nasza lokalizacja:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]