Listwy drewniane – idealne wykończenie podłogi

Więcej o listwach podłogowych

Wydają się mało znaczącym detalem, jednak ich stylistyka może bardzo wpłynąć na wystrój pomieszczenia. Listwy podłogowe, bo o nich właśnie mowa, to detale pełniące funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko maskują szczelinę dylatacyjną, ale również umożliwiają schludne przeciągnięcie kabli oraz chronią dolne partie ściany przed ubrudzeniem i uszkodzeniem, co jest ważne przede wszystkim w pomieszczeniach, w których poruszamy się w butach. To z pewnością dostateczny argument, aby nie lekceważyć ich wyboru i starannie przemyśleć decyzję o zakupie konkretnego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i imitacje z MDF bądź PVC

Drewno to surowiec bardzo wszechstronny, który sprawdza się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie zaaranżowanych wnętrzach. Wyjątkowo dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie uwydatnia charakter pomieszczenia i bardzo dobrze koresponduje ze stylowymi dodatkami czy meblami – głównie, jeśli chodzi o listwy drewniane z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla klientów z niewielkim budżetem dobrym wyborem będą zaś listwy podłogowe wytworzone z MDF albo PVC, które stylizowane na te wyprodukowane z drzewa, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

We wnętrzach urządzonych w nowoczesnym stylu warto montaż geometrycznych, minimalistycznych listw. Podobnie jak w przypadku standardowych modeli, także i one mogą być wykonane zarówno z różnych surowców, jak i z drewna. Współczesne listwy podłogowe charakteryzują się prostą linią i stonowaną kolorystyką – zwykle w odcieniach bieli, beżu lub szarości, choć dostępne są nawet listwy czerwone i fioletowe. Listwa podłogowa może mieć także nietypowy kolor, jeśli nabędziemy białą wersję i samodzielnie pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Nasza lokalizacja:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]