Maski do włosów – regenerują i odżywiają

Jeśli chcesz kupić maski do włosów, skieruj się tutaj

Nasze włosy wystawione są na działanie szeregu szkodliwych czynników. Na ich kondycję źle oddziałują m.in. niektóre zjawiska atmosferyczne – ekstremalne temperatury, silny wiatr czy też słońce. Równie niebezpieczna może okazać się stylizacja za pomocą suszarki lub prostownicy, farbowanie, użycie nieodpowiednich kosmetyków lub spanie z mokrą głową. To powoduje, że włosy wymagają stałej pielęgnacji. Jeśli uszkodzenia nie są zbyt duże, możemy w tym celu zastosować odżywkę. W szeregu przypadków jednakże ten kosmetyk może okazać się nieskuteczny.

Naturalne maski do włosów a odżywki – różnice

Naturalne maski do włosów powodują znacznie intensywniejszą odbudowę niż zwykłe odżywki. Lepiej również zabezpieczają włosy. Specjaliści często porównują je do „jedzenia” dla włosów – z nich czerpane są substancje odżywcze, które umożliwiają odbudowę nawet najbardziej uszkodzonych włosów. Maski do włosów odróżnia od odżywek sposób aplikacji – wymagają one dłuższego pozostawienia na włosach. Aby dotarły w głąb włosów oraz skóry, powinno się je wypłukać dopiero po kilkunastu lub kilkudziesięciu minutach. Z uwagi na ich silne działanie, zaleca się używać ich raz w tygodniu.

Naturalne maski do włosów – jaki mają skład?

W porównaniu do odżywek, maski nawilżające do włosów zawierają więcej składników odpowiedzialnych za poprawę kondycji włosów. Zależnie od przeznaczenia danego kosmetyku, pojedyncze komponenty mogą być zestawione tak, aby chronić włosy przed szkodliwymi czynnikami (np. promieniowaniem UV) albo by je odbudować. W tym celu stosuje się takie substancje jak keratyna, silikony czy wszelkiego typu olejki. Naturalne maski do włosów zawierają prócz tego ekstrakty roślinne (m.in. z aloesu) bądź jedwab.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]