Najważniejsze cechy anteny naziemnej

Jeśli potrzebujesz anteny naziemnej, odwiedź ten adres.

W zdecydowanej większości domów dostrzec można odbiornik TV. Znaczna część z nas nie wyobraża sobie dnia codziennego bez telewizji. By jednak odbiornik nie stał się bezużytecznym przedmiotem, trzeba zaopatrzyć się również w dobrej jakości antenę. Idealnym rozwiązaniem jest antena naziemna, określana również anteną DVB-T, która świetnie sprawdza się w wielu sytuacjach.

Antena naziemna – co można znaleźć w sprzedaży?

Wybór anten telewizyjnych jest w chwili obecnej niezwykle duży. W sklepach dostępne są anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T, anteny ASR i DIGIT – DVB-T oraz pokojowe lub siatkowe anteny DVB-T. Dzięki zastosowaniu anteny telewizyjnej możliwa jest zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. To dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych zarówno w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak również w instalacjach antenowych mających charakter indywidualny. Znajdujące się dzisiaj w sklepach anteny DVB-T charakteryzują się głównie łatwością instalacji. Spokojnie upora się z nim każdy, kto przynajmniej parę razy miał w rękach narzędzia używane do majsterkowania. Anteny telewizyjne, które na ten moment oferują nam producenci, charakteryzują się również niezwykłą wytrzymałością na wpływ zmiennych uwarunkowań atmosferycznych. W związku z tym umożliwiają odbiór programów telewizyjnych na świetnym poziomie przez naprawdę długi okres czasu.

Antena naziemna – co trzeba brać pod uwagę przy jej wyborze?

Ogromny wybór anten tego rodzaju sprawił, że trzeba mocno przyłożyć się do wyboru urządzenia, które zamierzamy zakupić. Należy pamiętać, że pod uwagę powinno się brać szereg uwarunkowań, wpływających na jakość odbieranego sygnału. Liczy się bez wątpienia odległość, w jakiej zlokalizowane są nadajniki. Informacje na temat umiejscowienia nadajników bez żadnego problemu wyszukamy w Internecie. Liczy się również moc z jaką pracuje nadajnik oraz jego kierunkowość. Pod uwagę brać należy zawsze ułożenie terenu, który oddziela nadajnik od miejsca , w którym zamontowana została antena naziemna. Wielkie znaczenie ma też to, czy mieszkamy w mieście czy teżna terenie otwartym.

Nasza lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]