Niezbędny element wyposażenia salonu – stolik kawowy

Dobry stolik kawowy powinien być estetyczny w użyciu i funkcjonalny. Warto także pamiętać, iż jest to ciekawy element aranżacji wnętrza. W zależności od naszych potrzeb możemy przebierać wśród kilku modeli stolików. Który jednak będzie najodpowiedniejszy?

Jak znaleźć właściwy stolik kawowy do mieszkania?

Podczas zakupów stolika należy zwrócić uwagę na kilka czynników. W jakim stylu jest zaprojektowane wnętrze salonu? Czy w czasie picia kawy czytamy np. książki bądź gazetę? Czy zawsze pijemy kawę w tym samym pomieszczeniu? Odpowiedzi na te pytania mogą ułatwić nam dopasowanie stolika do naszych potrzeb.

Typy stolików kawowych

Dla osób, które lubią optymalne rozwiązania rekomendowane są stoliki kawowe z dodatkową półeczką. Z takim meblem możemy nie tylko efektywnie zagospodarować niewielką przestrzeń mieszkania, ale także bez trudu utrzymać w nim porządek. Można rozważyć też kupno modelu z blatem, który można zdjąć.

W przypadku niewielkiej powierzchni do wykorzystania, warto rozważyć kupno stolika z kolistym blatem, który zapełni mniej miejsca niż te w tradycyjnej formie. Oryginalne rozwiązanie stanowią stoliki z blatem w postaci tacy, które są zarówno wygodne, jak i wspaniale się prezentują.

Popularnością mogą poszczycić się też stoliki modułowe, które są zaprojektowane są w taki sposób, by wsuwać je pod siebie. Ponadto stoliki o kształcie plastra miodu można bez ograniczeń łączyć z dowolną ilością modułów. Z kolei tym, którzy często pijają kawę z gośćmi, poleca się ławy bądź stoliki z opcją rozłożenia.

Przydatne wskazówki

1. Stolik z owalnym blatem będzie znakomitym rozwiązaniem dla osób dbających o bezpieczeństwo zwierząt czy dzieci.
2. Jeżeli dbamy o ekologię, to można zastanowić się nad stolikiem z powtórnie przetworzonych materiałów, na przykład wykonanym z europalet. Niebanalnym pomysłem jest wykorzystanie drewnianego pieńka lub odnowionego kufra jako kawowego stolika.
3. Blat stolika do kawy powinien dosięgać wysokości siedziska, to znaczy około 50-55 cm. Jeśli planujemy umieścić go z boku sofy, to optymalnie powinien sięgać do podłokietnika.