Odzież kompresyjna – lepsze ukrwienie i dotlenienie tkanek

Szukasz odzieży kompresyjnej? Skieruj się na ten adres.

W zasadzie każdy słyszał o sportowej odzieży termoaktywnej, jednak nie wszyscy natknęli się na definicję „odzież kompresyjna” w odniesieniu do sportu, gdyż ta nazwa bardziej kojarzona z akcesoriami stosowanymi w medycynie. W tym artykule przedstawimy tę kategorię odzieży sportowej i opiszemy, jak oddziałuje ona na wydajność treningu osoby, która ją nosi.

Odzież kompresyjna sportowa poprawia dotlenienie mięśni i przyspiesza ich regenerację

Bielizna oraz odzież kompresyjna to specjalistyczne produkty, które posiadają szereg właściwości pozytywnie wpływających na wygoda ćwiczeń. Po pierwsze, mięśnie otoczone taką odzieżą szybciej się regenerują, bo dokładnie przylega ona do skóry. Kontrolowany ucisk, jaki zapewnia ta na ogół bezszwowa odzież, skutkuje lepszym ukrwieniem i dotlenieniem tkanek oraz szybszym usuwaniem kwasu mlekowego z trenowanych mięśni. Wysokiej jakości odzież uciskowa latem nie pozwoli na przegrzanie organizmu, a w jesienne miesiące skutecznie osłoni go przed wychłodzeniem. Ta specyfika ubrań kompresyjnych pozwala na stosowanie ich zarówno przez sportowców wolących treningi outdoorowo, jak i tych ćwiczących pod dachem ulubionej siłowni. Kolejną niezwykle istotną właściwością odzieży i bielizny kompresyjnej jest zdolność zapobiegania mikrourazom mięśni, jako że osłabia ona drgania oraz wstrząsy mięśni, nagminnie występujące w trakcie treningów wysiłkowych.

Poprawnie dobierz rozmiar odzieży i bielizny kompresyjnej

Odzież kompresyjna zaprojektowana jest głównie do zakładania jej w trakcie energicznych ćwiczeń. Np. spodenki o właściwościach uciskowych stabilizują pracę tkanki mięśniowej nóg, pośrednio pomagając biegaczom na osiągnięcie lepszych wyników, z kolei koszulki kompresyjne podtrzymują mięśnie grzbietu i brzucha. Profesjonalni sportsmeni, skupieni na ćwiczeniach wszystkich mięśni częstokroć stosują kombinezonów kompresyjnych, zaś zwykli klienci siłowni na ogół korzystają z kompletu spodenki plus koszulka. Skarpetki bądź getry kompresyjne można zakładać na czas ćwiczeń, niemniej jednak poleca się używać ich raczej bezpośrednio treningu, aby szybciej zregenerować mięśnie. Istotne jest też, żeby dobrze dobrać rozmiar bielizny lub odzieży kompresyjnej, tak żeby nie powodowała zbyt silnego ucisku, który mógłby negatywnie wpłynąć na krążenie. Odzież i bieliznę kompresyjną damską oraz męską można kupić w sklepach sportowych.

Nasza lokalizacja:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]