Okiennice wewnętrzne shutters – praktyczne i estetyczne rozwiązanie

Kup shutters na skyshutters.pl.

Planując aranżację domu, z rzadka przeznacza się wiele uwagi na okna. Zazwyczaj decyzja pada na tradycyjne aranżacje, to znaczy zasłony i firany, które czasami zestawiane są dodatkowo z żaluzjami. Jednakże jest jeszcze jedno zdobywające sobie grono zwolenników rozwiązanie – nowoczesne okiennice ozdobne, czyli innymi słowy – shuttersy.

Cechy charakterystyczne okiennic ozdobnych shutters

Podstawową właściwością shuttersów (czy też w spolszczonej wersji – szatersów) jest to, iż poziome lamele zamontowane na tego rodzaju okiennicach dekoracyjnych są ruchome, wobec tego można ustawiać je pod różnymi kątami, w zależności od potrzeb domowników. Wytwarza się je z PCV, drewna, jak również z płyt pilśniowych. Okiennice dekoracyjne shutters montuje się z reguły na oknach, jednakże rewelacyjnie sprawdzą się również na drzwiach oraz w szafach. Shuttersy to co prawda element okna, który w naszych domach widuje się nadal dość rzadko, ale gros osób zapewne widziało je w telewizji lub w kinie, gdyż tego rodzaju okiennice są często wykorzystywane na obszarach z cieplejszym klimatem, a więc w USA oraz w Nowej Zelandii.

Dlaczego warto wybrać okiennice ozdobne typu shutters?

Niezależnie od tego, iż shuttersy okiennice ozdobne shutters świetnie się prezentują, mają one też zastosowanie. Z ich sprawą można w pasywny sposób regulować użycie promieni słonecznych: w upalne miesiące powstrzymywać kumulowanie się nadmiaru ciepła w pomieszczeniach, a zimą – zatrzymać je na dłużej. Shuttersy pasują do rozmaitych stylów wnętrz i da się je zainstalować je na większości okien. Produkuje i instaluje się je na zlecenie, co sprawia, iż są stosunkowo droższym rozwiązaniem aniżeli na przykład rolety. Shuttersy jednakże nadają wnętrzom bardzo luksusowy wygląd, w wyniku czego podnoszą wartość domu. Warto także zaznaczyć, iż ustawienie lameli shuttersów jest ustawiane bez pomocy łańcuszków, co właściciele zwierząt czy rodzice ciekawskich dzieci, które mogłyby zaplątać się sterczące sznurki, uznają z pewnością za sporą zaletę.

Nasza lokalizacja:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]