Pomysły na zaaranżowanie pokoju – rolety dzień i noc

Jednym z uwielbianych rodzajów rolet jest wariant dzień i noc. Roleta dzień noc to idealna opcja do wnętrza dla wszystkich tych, którzy pragną kontrolować ilość światła docierającego do pomieszczenia. Jest to także świetny sposób na urządzenie pokoju, który zapewni nam odrobinę prywatności – do gabinetu, pokoju dziecka albo sypialni, ale bez efektu stuprocentowego zaciemnienia. Najbardziej lubiany rodzaj rolet dzień noc to zebra. Rolety dostępne są w wielu rozmiarach (standardowym, mini lub na wymiar) oraz rozmaitych wersjach kolorystycznych.

Roleta dzień noc w pokoju dziecka i salonie

Roleta dzień noc zebra to model wykonany z pasów o różnych kolorach. Trójkolorowy materiał lub rolety w pasy o tej samej barwie, a innych odcieniach, to kolejny pomysł na aranżację i ożywienie Twojego wnętrza.
Z jakim pomieszczeniem będą współgrać rolety dzień noc? Możliwości są wręcz nieskończone. Właściwie dopasowany kolor stonuje lub ożywi atmosferę wnętrza. Średni poziom zaciemnienia gwarantuje mini roleta dzień noc, więc dobrym pomysłem jest zamontować ją w salonie i innych pomieszczeniach, gdzie nie chcemy nadmiaru promieni słonecznych, ale nie potrzebujemy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być również łazienka lub pokój noworodka.

Rolety dzień noc – jak je stosować?

Oprócz wymienionych powyżej pomieszczeń, w których zbyt duże natężenie promieni słonecznych może przeszkadzać w odpoczynku lub drzemce, jest jeszcze kilka sposobów na zastosowanie rolet dzień noc. Jakich? W pokoju, gdzie znaczna powierzchnia jest przeszklona. Masz taki pokój dzienny? Postaw na roletę dzień i noc, która pomoże Ci w regulacja zaciemnienia lub poziomu światła , chociażby w trakcie wieczornego seansu z rodziną.
Rolety dzień i noc pasują również do każdego awangardowego wnętrza, do których nie nadadzą się klasyczne zasłony i firanki. Rolety w pasy – poza funkcją zaciemniającą – pełnią również rolę dekoracyjną. Szerokie spektrum kolorystyczne i współczesne wzornictwo powodują, że pomieszczenie może nabrać minimalistycznego bądź nowatorskiego charakteru. Podsumowując: skorzystaj z rolet dzień noc, jeśli chcesz uzyskać efekt częściowego zaciemnienia.