środki do czyszczenia elewacji, środki do mycia elewacji

Prowadzisz firmę sprzątającą? Zaopatrz się w środki do czyszczenia elewacji

W ostatnim czasie problem wandalizmów na murach i elewacjach budynków znacznie się nasilił. Najczęściej mają one formę napisów wykonanych sprayem. Ich wartość artystyczna jest zerowa, oprócz tego często napisy te niosą treści rasistowskie lub obcesowe. Nic więc dziwnego, że właściciele lub zarządcy budynków robią wszystko, żeby usunąć je z murów. W tym celu zwykle decydują się na powtórne pomalowanie ściany – to jednakże pochłania mnóstwo pracy i jest dosyć kosztowne. Inną opcją może być zastosowanie środków do mycia elewacji.

Działanie preparatu do usuwania farby olejnej?

Działanie takich środków bazuje na czynnikach aktywnych, które rozpuszczają składniki popularnych farb – w szczególności rozmaitego typu żywice. Ich odpowiednia kompozycja powoduje, że środki tego typu umożliwiają czyszczenie także mocno porowatych elewacji. Dobre preparaty do usuwania farby nie mają w składzie rozpuszczalników (np. toluenu), które są niebezpieczne dla środowiska i ludzi. Użycie środków do czyszczenia elewacji polega na nałożeniu ich na elewację obiektu – w tym celu należy użyć szerokiego pędzla bądź wałka. Po 60 minutach preparat trzeba zmyć myjką ciśnieniową lub spłukać wodą.

Dla kogo środki do mycia elewacji?

Środek do usuwania farby olejnej powinien znaleźć się w wyposażeniu wszelkich firm sprzątających, które obsługują wspólnoty mieszkaniowe, bo to przede wszystkim elewacje niestrzeżonych budynków są narażone na ewentualne akty wandalizmu. Nieduże opakowanie preparatu przyda się także właścicielom domów jednorodzinnych, sklepów czy firm. Nabycie preparatu do usuwania farby olejnej to w obliczu konieczności pomalowania ścian na nowo znaczna oszczędność – zarówno jeśli chodzi o wydatki na kupno farby, jak i czas potrzebny do wykonania tej pracy.

Nasza lokalizacja:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]