kontener na odpady, kontener otwarty

Rodzaje kontenerów na odpady

Część śmieci nie powinno trafić do pojemników na surowce wtórne albo zmieszane. Dotyczy to zwłaszcza tych, które powstają w czasie wszelkiego typu renowacji i prac budowlanych, jak również odrzutów industrialnych. Muszą one zostać przetransportowane do wyznaczonego miejsca zbiórki selektywnej, gdzie będą przetworzone zgodnie z ustawą o odpadach. W wielu sytuacjach mogą jednak wyniknąć problemy związane z magazynowaniem oraz transportem odpadów. Żeby się przed nimi ustrzec, trzeba zaopatrzyć się w kontenery na odpady dostosowane do ich specyfiki.

Kontenery na odpady – typy

Najpopularniejsze kontenery otwarte są przystosowane do magazynowania i transportu gruzu, opakowań, starych mebli i pokrewnych odpadów. Poza tym w użyciu są również kontenery uszczelniane, które bardzo dobrze sprawdzają się przy wywozie nieczystości półpłynnych i ciekłych (między innymi tych generowanych w oczyszczalni ścieków). Uszczelniane spojenia są również niezbędne w przypadku kontenerów na śmieci miałkie, takie jak granulaty, trociny bądź wióry metalowe. Ich załadunek ułatwia zamontowana fabrycznie podawarka ślimakowa. Najmniej problematyczne w transporcie są rzecz jasna kontenery rolkowe, zaopatrzone w system ułatwiający ich przemieszczanie.

Kontenery otwarte – dla jakich firm?

Adresatami usług producentów kontenerów stalowych są różne podmioty. Pośród nich można znaleźć między innymi przedsiębiorstwa budowlane, firmy sprzątające oraz parające się opróżnianiem mieszkań, a także różnego rodzaju zakłady wytwórcze. Na zakup kontenerów na odpady decydują się podmioty świadczące usługi wywózki gruzu i odpadów o niestandardowych gabarytach. Użyczają je one klientom, a po napełnieniu transportują do punktu legalnego ich przechowywania lub utylizacji.

Nasza lokalizacja:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]