Składowanie materiałów – namioty magazynowe

Rozwój firmy zwykle wiąże się z koniecznością zwiększenia wykorzystywanej przez nią powierzchni. O ile w przypadku pomieszczeń biurowych nie powinno to sprawić trudności, to mogą one pojawić się, kiedy konieczna będzie rozbudowa składów. Istnieją na szczęście skuteczne metpdy na to, by zrobić to niewielkim nakładem czasu i, co najważniejsze, funduszy. Kiedy warto zdecydować się na magazyny namiotowe, które mimo niskiej ceny i szybkości budowy oferują przestrzeń i funkcjonalność na poziomie stalowych lub murowanych hal.

Całoroczny magazyn namiotowy

By móc cieszyć się z tych zalet, wybierając magazyn namiotowy upewnijmy się, że jest on przystosowany do całorocznego użytku. Aby dany namiot sprawdzał się zarówno zimą, jak i latem, musi być on mieć stabilną konstrukcję wykonaną ze stali nierdzewnej z wytrzymałym systemem łączenia jej poszczególnych elementów. Jeszcze ważniejsze okazują się cechy materiału, z którego wykonano poszycie. Musi on radzić sobie w kontakcie z promieniami słonecznymi, ale też być wytrzymały na niszczycielskie działanie deszczu, gradu, wiatru oraz śniegu. Przydatnym elementem wyposażenia jest także system niwelujący skraplanie się wody wewnątrz namiotu.

Magazyn namiotowy – wymiary

Magazyny namiotowe dostępne w wielu wariantach, co ułatwia wybór obiektu stosownego do potrzeb danej firmy. Długość takich namiotów waha się przeciętnie od 4 do 100 metrów, zaś szerokość wynosi od 3 do 8 metrów. Warto również dodać, że w razie potrzeby w prosty sposób można rozbudować bazę magazynową, łącząc wiele namiotów w jeden obiekt za pomocą specjalnego systemu.