Sklep internetowy z roletami – rzymskie, dzień i noc, zaciemniające

Odmiennie od mieszkańców Skandynawii, Polacy przywykli do przesłaniania okien. Tak chronimy naszą prywatność, lecz również pozwala to decydować o ilości światła wpadających do mieszkania. Tradycyjnie do zakrywania okien używa się zasłon i firanek, ale w ostatnich latach coraz częściej decydujemy się na rolety wewnętrzne, które zakładamy na okna.

Jakie typy rolet wewnętrznych znajdziemy w sklepach?

W sklepach stacjonarnych i internetowych dostępny jest bogaty wybór różnych rodzajów rolet: zaciemniających, rzymskich, okiennych lub ściennych. W wielu z nich kupimy też wszelkie potrzebne akcesoria, czyli kółka z żabkami, karnisze metalowe, rozety czy wsporniki ścienne i sufitowe. W jednym sklepie możemy złożyć pełen zestaw konieczny do założenia rolet. Natomiast to, które rolety będą nam odpowiadać, będzie zależało od naszych potrzeb. Miejmy jednak na uwadze, żeby kupować z głową. Przykładowo, rolety rzymskie dobrze prezentują się na niedużych oknach, ale nie poleca się ich osobom cierpiącym na alergię. Na takich roletach dość łatwo osiada kurz, ponieważ produkowane są one z tkanin firanowych i zasłonowych.

Rolety dzień i noc – ilość światła pod Twoją kontrolą

Do kontroli nad dopływem światła do pokoju służą rolety dzień i noc. Zdadzą egzamin prawie we wszystkich pomieszczeniach: w biurze, pokoju dziecięcym, salonie, a nawet w łazience. Te rolety mają przemienny splot wstęg zaciemniający i transparentnych. Dzięki wielu możliwościom ich ustawienia względem siebie umożliwia regulację ilości promieni słonecznych, które będą przez nie przenikać. Co ciekawe, regulacja ma miejsce bez konieczności opuszczania i podnoszenia rolet! Natomiast rozpowszechnione rolety zaciemniające dają całkowite zaciemnienie pomieszczenia, ponieważ wyprodukowane są z tworzywa, które nie przepuszcza promieni słonecznych. Rolety zaciemniające przydadzą się przede wszystkim w sypialni z oknami na wschód.

Rolety na zamówienie – jakich błędów się wystrzegać

Okna nie zawsze muszą mieć standardowe wymiary i okazać się może, że rolety o wymiarach oferowanych przez producenta nie będą do nich pasować. W takim przypadku pozostaje nam zamówić rolety na wymiar. Dbajmy przy tym, żeby dobrze obliczyć rozmiar okien, gdyż źle dobrane rolety nie spełnią swojego zadania, poza tym będą mało estetyczne. Jeśli więc nie mamy doświadczenia lub nie wiemy jak obliczyć wymiary rolet, zlećmy to fachowcom.