blacha trapezowa dachowa, blachodachówka trapez

Trapez na dach – popularne pokrycie hal magazynowych i wiat

Blachy trapezowe dachowe tworzą trwałe pokrycie, są tanie i mogą być używane zarówno w przypadku posiadłości jednorodzinnych, jak i składnic czy hal produkcyjnych. Dlaczego blachodachówka trapezowa ostatnio bardzo popularna?

Trapez na dach – ekonomiczna i zarazem odporna blacha

Nazwa blach trapezowych wywodzi od jego kształtu – arkusze mają przetłoczenia w formie trapezu. Proces jej układania jest bardzo prosty – poradzi sobie z tym każda ekipa budowlana. Budulec ten jest ceniony też ze względu na walory ekonomiczne – zarówno sama blacha trapez, jak i robocizna nie pociągają za sobą znacznych kosztów. Z uwagi na niską cenę artykułu i łatwy montaż, blacha trapezowa jest coraz szerzej używana do kładzenia pokryć dachowych i może być świetną alternatywą dla kosztowniejszej blachy na rąbek. Rozwiązanie to cechuje się długą żywotnością – dach pokryty blachą trapezową będzie trwać w dobrym stanie przez kilkanaście lat. Do tego jest bardzo lekki, posiada wysoką wytrzymałość na czynniki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne.

Gdzie można zamontować blachy trapezowe?

Blacha trapezowa wyśmienicie sprawdzi się w roli pokrycia dachu domu jednorodzinnego o prostej bryle, np. w stylu minimalistycznym. Dobrze wygląda na budynkach z dachem o sporej powierzchni, pasuje zarówno do domów murowanych, jak i drewnianych. Może być również wykorzystywana wszędzie tam, gdzie z różnych powodów nie można stosować standardowych dachówek ceramicznych. Trapez na dach będzie również wspaniale prezentować się jako wykończenie składnic, garaży czy obiektów gospodarczych. Blachę trapezową dachowe dachową należy zamawiać bezpośrednio w sklepach producenta. Dzięki temu mamy gwarancję, że materiał jest najwyższej klasy i spełni nasze oczekiwania. Producenci oferują bogatą gamę wariantów kolorystycznych blach trapezowych, a także akcesoria dodatkowe, m.in. orynnowanie dachu.

Nasza lokalizacja:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08