Uniwersalne rolety okienne

Rolety okienne, ścienne lub sufitowe wyliczane są w każdym sezonie pośród trendów na modne i nowoczesne zaaranżowanie wnętrza. Siłą rolety okiennej jest jej uniwersalny charakter i zastosowanie oraz mnogość wzorów i kolorów. Na ile to rozwiązanie sprawdzi się w każdym pomieszczeniu?

Kolorowe rolety okienne – jak je dobrać do wystroju mieszkania?

Dobrzy producenci mogą zaoferować kilka, a nawet więcej wariantów kolorystycznych różnych modeli rolet okiennych. Rolety dzień noc, zebra i mini są dostępne w szerokiej palecie barw.
Wybierz kolor podobny do Twojego wnętrza bądź zdecyduj się na barwę w kontraście do ścian, mebli oraz dodatków. Bezpieczne kolory, które z reguły się sprawdzą, to czerń, biel, szarość oraz beże. Zwłaszcza szara barwa jest elegancka i efektowna, a jednocześnie wspaniale rozświetla i powiększa optycznie wnętrza.

Typowe wymiary rolet okiennych

Wymiary standardowych rolet okiennych mierzone są według stosunku szerokość do wysokości. Producenci proponują rozmiary od trzydziestu pięciu do stu czterdziestu cm szerokości i od stu szesnastu do dwustu trzydziestu cm wysokości. Tego typu rolety pasują do okien o standardowych rozmiarach.

Rolety okienne wytwarzane na wymiar

Dla klientów, którzy pragną założenia rolet, ale posiadają okna w nieszablonowym rozmiarze, wspaniałym produktem są rolety okienne wykonywane na wymiar. Jeżeli więc sprzedawane w sklepach rolety nie pasują wymiarami do Twoich ram okiennych, to alternatywnym rozwiązaniem jest roleta ścienna, sufitowa albo usługa darmowego przewężenia rolet.