Wyroby ze stali nierdzewnej

Wyroby ze stali nierdzewnej – co je wyróżnia?

Stal nierdzewna zaliczana jest do niesłychanie trwałych materiałów, odpornych na korozję. Wyroby ze stali nierdzewnej łączą prostotę i elegancję. Do zalet można zaliczyć dodatkowo ekologiczny charakter tego materiału. W szybki i prosty sposób podlega recyklingowi, dając możliwość powtórnego zastosowania. Właśnie dlatego, wyroby ze stali nierdzewnej cieszą się ogromną popularnością.

Poręcze i balustrady ze stali nierdzewnej

Balustrady ze stali nierdzewnej mają zastosowanie zarówno w domach mieszkalnych, jak również w budynkach biurowych. Wykonywane są ze zwróceniem szczególnej uwagi na zachowanie najwyższych standardów jakościowych i funkcjonalnych. Ich uniwersalność pozwala na dopasowanie do każdego wnętrza.

Wykonywanie mebli ze stali nierdzewnej

Stal nierdzewna może być wykorzystywana także do wyrobu mebli. Stanowią one wyposażenie wielu pomieszczeń przemysłowych. Do oferty mebli ze stali nierdzewnej zalicza się m.in. szafy, wózki, jak również półki. Wszystkie zakłady produkcyjne, które muszą koniecznie spełniać duże wymagania sanitarne, powinny wyposażyć się w taki sprzęt. Dotyczy to szczególnie przemysłu spożywczego, czy farmaceutycznego.

Pojemniki i zbiorniki ze stali nierdzewnej

Szereg gałęzi przemysłu stosuje zbiorniki ze stali nierdzewnej. Na rynku spotykane są zarówno zbiorniki pod ciśnieniem, jak i bezciśnieniowe. Wykorzystywane mogą być do magazynowania cieczy oraz substancji stałych. W procesie ich produkcji wykorzystuje się nowoczesne technologie. Ma to niebagatelny wpływ na trwałość i solidność ich wykonania.