Zwiększ odporność drewna – stosuj środki do impregnacji drewna na zewnątrz

Jeśli chcesz zamówić ług do drewna, koniecznie wejdź na verdeavis.pl/chemia-profesjonalna/pielegnacja-drewna.html

Środki do ochrony drewna to preparaty stosowane zarówno w przypadku mebli znajdujących się na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Jak działają impregnaty do drewna i dlaczego powinno się konserwować nimi drewniane meble?

Środki do konserwacji drewna – wykorzystanie

Drewno to materiał nadający pomieszczeniu przytulnego charakteru. To surowiec popularnie stosowany do produkcji mebli oraz elementów wykończeniowych (balustrady, okładziny na schody, podłogi). Dostępne w sprzedaży środki do impregnacji drewna chronią surowy materiał przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych – promieniowania UV czy wilgoci, dzięki czemu meble utrzymują się w nienagannym stanie przez długi czas. Doskonałe rezultaty zapewnia olejowanie i woskowanie drewna, a wspaniałe efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie wymienione metody umożliwiają uzyskanie ciekawych efektów kolorystycznych – np. stosowne wybarwienie drewna dębowego.

Środki do pielęgnacji mebli i podłóg drewnianych

Dostępne na rynku impregnaty do drewna na zewnątrz wzbogacone są o oleje o niskim poziomie lotnych związków organicznych. Można nimi impregnować meble ogrodowe, deskę tarasową, huśtawki, a także mnóstwo innych elementów. Z kolei środki wykorzystywane do pielęgnacji i impregnowania podłóg nadają im olśniewający blask, co zdecydowanie podnosi walory estetyczne desek. Starannie skompilowane składniki zawarte w impregnatach powodują, że podłoga jest w wyższym stopniu odporna na zniszczenia i eksploatację. Warto niemniej jednak pamiętać, że drewniane podłogi muszą być pielęgnowane w stosowny sposób – myte przy pomocy preparatów na bazie olejów i wosków.

Nasza lokalizacja:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]