Korty tenisowe – graj na najlepszych

W tym miejscu znajdziesz więcej informacji o kortach tenisowych Kraków.

Miejsca zadaszone, wyposażone w sztuczne źródło światła oraz całkowicie innowacyjne stanowią najbardziej popularne korty tenisowe. Obiekt taki musi gwarantować że sportowcy nie doświadczą ryzykownych kontuzji, na które boleśnie narażone są stawy i ścięgna. Najlepiej więc uczęszczać na hale o nawierzchni trawiastej, co jest zalecane zwłaszcza dla tenisowych debiutantów. Dopiero kiedy zdobędziemy bardziej zaawansowane kwalifikacje możemy rozpocząć rozgrywki na trudniejszej nawierzchni.

Jakość kortów tenisowych ma wpływ na bezpieczeństwo zawodników

Korty tenisowe są znakomitą sposobnością do spędzenia wolnego dnia w czynny sposób. Aktywność fizyczna niebywale wpływa na odporność organizmu, jednak trzeba pamiętać, że czas spędzony na korcie to dyscyplina obligująca do posiadania dużej mocy mięśni, dokładności i umiejętności. Pierwsze kroki na korcie mogą być niełatwe, ale u boku doświadczonego trenera z pewnością wdrożymy się w arkana tenisa ziemnego. Ryzyko pojawienia się kontuzji zlikwidujemy biorąc udział w zmaganiach na komfortowych kortach tenisowych. Możemy także uprawiać sport na halach zamkniętych, które przy tutejszych warunkach pogodowych są niezbędne.

Korzystanie z kortów tenisowych nie musi być drogie

Dyscyplina ta od lat uchodzi za wyjątkowo prestiżowy. Nie należy również do niedrogich, szczególnie kiedy dodamy wydatek zakupu tenisowego wyposażenia, ale zawsze istnieje opcja wypożyczenia potrzebnych akcesoriów. Zatem jeśli myślimy o tym, żeby trenować wyłącznie hobbystycznie wybierajmy takie korty tenisowe, które dają możliwość wypożyczenia rakiet tenisowych dobrej marki.

Nasza lokalizacja:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]