Trekkingi – poznaj góry inaczej niż zwykły turysta

Szukasz szczegółowych wiadomości o najlepszej ofercie trekkingów? Doskonale trafiłeś! Skieruj się na www.exploruj.pl

Górskie wypady mają rozmaite formy. Od spokojnych spacerów po prostych szlakach w bezpośrednim otoczeniu schronisk turystycznych, przez piesze, wielogodzinne wędrówki po szlakach klasyfikowanych wyżej na skali trudności, aż po zaawansowane trekkingi. Żeby wziąć udział w trekkingach, potrzebne jest doświadczenie w poruszaniu się po górach (po wytyczonych szlakach, jak i poza nimi), co najmniej dobra sprawność fizyczna, a także umiejętność korzystania ze sprzętu wspinaczkowego oraz turystycznego. Jednakże za niejednokrotnie olbrzymi nakład pracy otrzymujemy możliwość kontaktu z dziewiczą przyrodą i podziwiania cudownych widoków.

Trekkingi – dobierz właściwy poziom trudności do swojej kondycji

Poziom trudności technicznej jest zależny od terenów, przez które prowadzą trekkingi. Zawodowcy wymieniają trzy stopnie trudności pieszych wycieczek w tereny górzyste. W trekkingach najniższego stopnia wziąć udział mogą Ci, którzy mają dobrą kondycję, a ich zdrowie nie stanowi przeciwwskazana do intensywnej aktywności. Następny poziom trudności wymaga lepszej kondycji i co najmniej elementarnego doświadczenia w górach – np. w Karpatach. Najwyższy poziom to wyprawy dla jednostek ze znakomitą kondycją, znajomością charakteru wysokich łańcuchów górskich i orientujących się w obsługiwaniu sprzętu, a także niebojących się trudnych warunków biwakowania w toku wielodniowej wędrówki.

Dokąd pojechać na trekking?

Trekkingi można uprawiać w każdych górach. W naszym kraju entuzjaści tego typu aktywności bardzo upodobali sobie szlaki tatrzańskie. Jeśli natomiast chodzi o pozostałe góry na kontynencie europejskim, ogromnym uznaniem szczycą się Góry Przeklęte na Bałkanach, leżące na granicy z Azją Kaukaz i Ural, wschodnia część Karpat, jak również Alpy. Jednostki najbardziej wprawne w trekkingu powinny natomiast spróbować swoich sił w czasie wyprawy w Himalajach, Karakorum bądź Andach.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]