Trekkingi w Tatrach i Himalajach

Oferta trekkingów w najlepszej cenie. Sprawdź co dla Ciebie stworzyliśmy.

Chodzenie po najwyższych szczytach kojarzymy szczególnie z bardzo wykwalifikowanymi wspinaczami. Jednak do trekkingów niepotrzebne są najczęściej takie kwalifikacje – w wielu górach poprowadzono wszak szlaki, z którymi upora się każdy turysta – jeżeli oczywiście będzie wyposażony w właściwe narzędzia, tj. kijki gwarantujące przyczepność na nierównych szlakach oraz buty z odpowiednią podeszwą. Na najniebezpieczniejszych fragmentach niezbędna będzie również obecność sprawdzonego instruktora, bo ten powie, jak korzystać z opcjonalnego, zapewniającego ochronę sprzętu. Kiedy więc okaże się on niezbędny? W jakich górach najczęściej organizowane są trekkingi?

Akcesoria do trekkingu

Trekkingi są niekiedy organizowane w naprawdę technicznym obszarze, a to sprawia, że potrzebne okazują się akcesoria umożliwiające pokonanie trasy. Najważniejszymi z nich są niewątpliwie raki, ponieważ zapewnią stabilizację również na śliskich szlakach – a na wysokich górach spotkać je możemy także latem. Na trudnych podejściach przydatny okazuje się również czekan. Do korzystania z obu narzędzi potrzebne będą właściwe umiejętności – z tego powodu nieobyci klienci na trekkingi muszą udać się wraz z instruktorem, bo ten powie im, jak bez ryzyka przejść trasę.

Najpopularniejsze szlaki na trekkingi

Trekkingi umożliwiają zobaczenie najbardziej ciekawych miejsc na Ziemi, które zwykle są niedostępne dla zwykłych turystów. Najchętniej organizowane są w najwyższych pasmach – polscy górołazy chętnie wyjeżdżają w słowackie Tatry, a poza tym do Włoch czy na skandynawskie fiordy. Dużym zainteresowaniem w świecie fanów trekkingu szczyci się też Kilimandżaro i Andy w Peru. Turyści, którzy mają już jakieś umiejętności w wędrówkach po górach mogą natomiast wybrać się w Karakorum – trekkingi organizowane są tam m. in. u podnóża Annapurny oraz Everestu.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]