Uhuru, Mawenzi i Shira – wyprawa na Kilimandżaro

W tym miejscu poznasz korzystną ofertę wycieczki na Kilimandżaro.

Zdobywanie wierzchołków gór to fantazja wielu turystów, którzy uwielbiają nietuzinkowe wyzwania. Niecodziennych doznań niewątpliwie zapewni ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – z jakiego powodu warto się jej podjąć?

Zlokalizowany w Tanzanii szczyt jest najwyższą górą Afryki – wznosi się nieomal 6000 m nad poziom morza. Podróżników przyciągają w głównej mierze niesamowite widoki, sposobność obserwacji zagrożonych gatunków zwierząt w ich rzeczywistym otoczeniu, a także kurczące się już lodowce. Masyw tworzą trzy góry będące pozostałością po wulkanach – Mawenzi, Shira i Uhuru. Wycieczka na ten afrykański szczyt wymaga odpowiedniej preparacji – ze względu na ogromną wysokość realne jest ryzyko pojawienia się choroby wysokościowej, z kolei niestabilna pogoda powoduje, iż dotarcie na szczyt masywu jest dla turystów trudnym zadaniem. Osoby chcące wziąć udział w wyprawie powinny cechować się dobrą kondycją psychiczną oraz fizyczną, które umożliwią pieszą podróż przez – w przybliżeniu – 7 do 9 godzin każdego dnia.

Co musimy wiedzieć przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W toku przygotowywania się do wyprawy na Kilimandżaro trzeba poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciw febris flava, po którym pacjent odbiera tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim ruszymy w podróż należy także zaopatrzyć się w medykamenty działające przeciwmalaryczne. Przed atakiem choroby uchroni też stosowna profilaktyka – zastosowanie środków odstraszających insekty oraz korzystanie z okrycia wierzchniego zakrywającego ramiona i nogi. A jak uniknąć wystąpienia choroby wysokościowej? Wyprawa na szczyt Kilimandżaro należy poprzedzić kilkudobową aklimatyzacją, która przygotuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]