Wypoczynek na łonie natury – rafting Dunajcem

Wypoczynek na rzekach kojarzymy najczęściej ze spływami kajakowymi. To zabawa i metoda podróżowania popularna w naszym kraju od ponad wieku i nadal znajduje nowych miłośników. W ostatnich kilku latach doczekał się jednak godnego konkurenta. Mowa o raftingu, czyli spływach pontonami po rzece o górskim, porywistym charakterze. Zapewnia on dużo większe emocje niż spływ, a jednocześnie pozwala obcować z dziką przyrodą i podziwiać krajobrazy nieosiągalne dla tych, którzy pływają po nizinnych rzekach.

Spływ pontonowy po Dunajcu – dla kogo?

Osoby wybierające rafting po Dunajcu nie muszą posiadać specjalnych kwalifikacji – organizatorzy takich spływów przystosowują skalę trudności szlaku do doświadczenia ich uczestników. Niezbędna będzie rzecz jasna umiejętność pływania oraz obsługi wioseł, nabyta przykładowo w kajaku lub kanadyjce. Nie zapominajmy przy tym, iż spływ na Dunajcu, ze względu na górski charakter rzeki, nie należy do najłatwiejszych wycieczek. Żeby sprawnie stawić czoło wartkiemu nurtowi oraz przeszkodom czekającym na szlaku, uczestnicy muszą być przynajmniej w dobrej formie i powinni cenić sobie aktywne, również nieco ekstremalne metody odpoczynku.

Rafting Dunajcem – co zobaczymy?

Trudy samej przeprawy wynagradzają jednak wspaniałe widoki. Rafting na Dunajcu to świetna okazja do tego, aby z niecodziennej perspektywy podziwiać bajeczne krajobrazy. Pieniny wraz z przełomem tej rzeki przynależą wszak do najbardziej interesujących krajobrazowo regionów Polski, a – można powiedzieć – i Europy. Rafting Dunajcem to także świetna opcja dla miłośników adrenaliny, ponieważ trasa obfitująca w wiele przeszkód i meandrów podaruje wiele niezapomnianych emocji.