Wyprawy górskie – gdzie warto wyjechać?

Wyprawy górskie - poznaj najlepszą ofertę

Szczyty górskie od niepamiętnych czasów pociągały ludzi. Fascynuje nas ich metafizyka, możliwość sprawdzenia samego siebie, imponujące widoki, jak również element sportowy towarzyszący zdobywaniu kolejnych szczytów i przemierzaniu trudnych technicznie tras. Nic zatem dziwnego, iż turystyka górska, wspinaczka czy trekkingi od lat cieszą się nieprzerwaną popularnością. Wielostopniowa skala trudności tras sprawia, że każdy – również kompletny nowicjusz – znajdzie w górach coś dla siebie. Trudności może jednakprzysporzyć sama organizacja wyprawy.

Organizacja wyprawy górskiej poza granicami kraju

Napomknięte problemy mogą stać się szczególnie dokuczliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych łańcuchach górskich – przede wszystkim tych bardzo oddalonych od naszego kraju. W takich sytuacjach warto skorzystać z oferty firm w profesjonalny sposób organizujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyjazdy te odbywają się one pod okiem doświadczonego przewodnika, nie świadczy jednakże, że każdy może wziąć w nich udział. W zależności od szczebla trudności danej wyprawy, niezbędne jest doświadczenie nabyte w wysokich górach – od stopnia bardzo zaawansowanego po podstawowy.

Wyprawy górskie – najczęściej wybierane destynacje

Ogromną popularnością wśród sympatyków górskich trekkingów cieszą się rzecz jasna Karakorum oraz Himalaje, niemniej jednak ze względu na wysoki stopień trudności i wysokie koszty większość sympatyków gór nie decyduje się na taki wyjazd. Znacznie tańsze są wyprawy górskie w Alpy i wschodnie Karpaty, jak również te koncentrujące się na zdobywaniu szczytów Uralu oraz Kaukazu na czele z Kazbekiem. Ponadto rodzime firmy aranżują także wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry Ameryki Północnej (zwłaszcza Alaski).

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]