Wyprawy górskie – przygoda pełną emocji

Szukasz unikalnej oferty wypraw w góry? Nie zwlekaj! Skieruj się tu

Wiele osób spędza swój wolny czas przemierzając górskie szlaki. Zwykle zaczynają od tras wyznaczonych w polskich Tatrach, z czasem jednak chcą czegoś więcej. Poszukują nowych wyzwań – ich pragnieniem są wycieczki w coraz wyższe partie gór. Łatwość przekraczania granic sprawia, że nawet wędrówki na szczyty położone w oddalonych od Polski rejonach stają się dzisiaj osiągalne.

Wyprawy górskie – o czym pamiętać, szykując się do wyprawy?

Aktualnie przed amatorami górskich wędrówek otworem stoją tak nasze krajowe oraz słowackie Tatry czy Alpy (z ich najwyższym wzniesieniem Mount Blanc), ale też najwyższe góry Afryki, Meksyku oraz Azji. Z całą pewnością dużym ułatwieniem we wdrapywaniu się na pięcio- czy siedmiotysięczniki jest działalność na polskim rynku agencji trekkingowych organizujących wyprawy na Kazbek czy Elbrus. Oczywiście pomoc agencji dużo ułatwia, ale jej pracownicy nie zdobędą szczytów za nas. Niezbędna jest kondycja, która pozwoli nam znieść wielogodzinną wyprawę z bardzo ciężkim, ważącym nawet 15 kilogramów plecakiem z dostosowaną do warunków klimatycznych odzieżą oraz dobrej jakości sprzętem.

Wyprawy górskie – jakie wymagania stawia się uczestnikom?

Od każdego, kto podejmuje decyzję o wzięciu udziału w wyprawie wysokogórskiej – na bazę pod Annapurną, Elbrus, Pik Leninabądź Mount Everest – wymaga się wcześniejszego doświadczenia w zbliżonych do tego typu ekspedycjach, gdyż im wyżej zamierzamy się wspiąć, tym większe prawdopodobieństwo rozwoju choroby wysokościowej. Umiejętność korzystania z czekanu oraz przemieszczania się w zespole, którego członkowie nawzajem się zabezpieczają liną – to wymogi, które trzeba koniecznie spełnić. Nie można zapomnieć także, że trekking wysokogórski to wędrówka o charakterze zespołowym. Liczy się więc zdolność pracy w grupie. Podczas wyprawy górskiej konieczne jest bezwzględne dostosowanie się do decyzji, które podejmowane są przez prowadzącego grupę.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]