Wyprawy z doświadczonym przewodnikiem – o trekkingach w Himalajach

Wycieczka w Himalaje - ta niebywała oferta Cię zadowoli.

Himalaje razem ze zlokalizowanym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to góry owiane prawdziwą legendą. Wpływ na to ma mnóstwo czynników – przede wszystkim fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie na świecie i to oczywiście w tym miejscu leżą wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Należy wspomnieć też o olbrzymiej skali trudności poszczególnych szczytów i tym, iż to właśnie Himalaje stanowią arenę zmagań uznanych himalaistów z całego globu. Nie może więc zadziwiać zainteresowanie, jakie budzą wyprawy w Himalaje też pośród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – nie planuj go samodzielnie

Na początku należy zaznaczyć, iż jeśli idzie o trekking, Himalaje oraz Karakorum są bardzo trudnymi górami – nawet, jak wyprawa nie dotyczy zdobywania danego szczytu. Kłopoty sprawia również samo przygotowanie wyjazdu – rezerwacja biletów lotniczych oraz zdobycie pozwolenia i wizy. Dlatego optymalnym wyjściem będzie skorzystanie z usług firm aranżujących wyjazdy w wysokie góry. Dodatkowym atutem jest piecza profesjonalnych przewodników (w tym polskojęzycznych), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny nawet dla osób, nie posiadających wprawy w wędrówce po górach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla zawodowców

Z ewidentnych względów osoby podczas swojej pierwszej wizyty w Himalajach bądź Karakorum w Karakorum lub Himalaje prawie nigdy nie decydują się na zdobywanie ośmiotysięczników. Nie znaczy to jednakże, że te masywy mogą być tylko ich niespełnionym marzeniem, ponieważ nierzadko aranżowane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Everest, Shishapangma czy Manaslu. Na biorących udział w tych wycieczkach czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia własnych słabości, ale też możliwość przyjrzenia się codziennemu życiu mieszkańców Nepalu i podziwianie nieporównywalnie pięknych widoków, jak na przykład lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]