aktywne wakacje dla singli

Góry nie są dla osób leniwych – o aktywnych wyprawach

Są dwie grupy ludzi: pierwsi lubią wolne dni spędzać na przyjemnym lenistwie, a drudzy w każdy dzień wolny muszą zrobić coś nowego, czego dotąd nie doznali. Specjalnie dla takich osób agencje turystyczne przygotowują nieszablonowe propozycje wycieczek dla aktywnych.

Aktywne wyprawy – czy warto się na nie zapisać?

Wycieczki dla aktywnych to starannie zorganizowane kilkudniowe wyprawy dla osób, które pragną poznać przeróżne rejony świata i naszego kraju od całkiem nowej strony. Harmonogram takich wyjazdów jest wypełniony porywającymi atrakcjami, których zwykły turysta nie dozna z pozycji komfortowego siedziska na patio wynajętego domku w górach. Wyprawa dla osób szukających interesujących doświadczeń to również znakomita sposobność, żeby zdobyć przydatne kwalifikacje, bo w wielu przypadkach łączy się ze instruktażami koniecznymi do opanowania reguł przetrwania na danym terenie. Na wycieczce w góry można między innymi nauczyć się posługiwania się czekanem i rakami czy poruszania się po via ferratach. Uczestnicy opanowują strategie survivalu, a także tego, jak zachować się w zagrażających życiu okolicznościach, które mogą ich zaskoczyć, czyli np. podczas lawiny. Warto również zaznaczyć, iż taka wycieczka w góry nafaszerowana jest skomplikowanymi wyzwaniami wymagającymi ufności i współpracy pomiędzy członkami grupy, co może skończyć się nawiązaniem wieloletnich przyjaźni.

Aktywne wyprawy – dokąd można się wybrać?

Najatrakcyjniejsze wycieczki, do których musimy wykazać się wysoką wytrzymałością fizyczną, to w głównej mierze wyprawy w góry, w tym m.in. w góry wysokie, a destynacją są łańcuchy górskie zlokalizowane na całym globie. Osoby bez doświadczenia w wycieczkach po górach, ale z dobrą kondycją, mogą uczestniczyć np. w trekkingu po Podhalu i zdobyć cztery najważniejsze szczyty tego rejonu: Giewont, Trzy Korony, Turbacz i Babią Górę. Mogą także zwiedzić Sycylię, gdzie zobacząz bliska miejscowe parki narodowe, wulkan Etna i przespacerują się uliczkami przepięknych miast tej wyspy – Trapani, Palermo oraz Katanii. Lecz Stary kontynent to nie jedyne tereny, dostępne dla początkujących globtroterów – bez większych przeszkód dadzą sobie rade też w trakcie wycieczki na Wyspy Komodo bądź do Nepalu.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]