Kursy zimowej turystyki wysokogórskiej – kto je organizuje?

Jeśli szukasz szczegółowych informacji dotyczących kursu zimowej turystyki wysokogórskiej, kliknij tu.

Góry bywają niebezpieczne, a zarazem są niesamowite. Właściwie co parę tygodni, a szczególnie w miesiącach, gdy wczasowicze tysiącami napływają do popularnych miejscowości turystycznych zlokalizowanych u stóp słynnych szczytów, dowiadujemy się o nowych nieszczęśliwych zdarzeniach z udziałem osób, które bez należytego przygotowania wybrały się na wycieczkę szlakiem o wysokiej trudności. Zatem pasjonatom wysokich gór chcącym nauczyć się poruszać po nich odpowiedzialnie rekomendujemy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Jaką wiedzę przyswoić na kursie turystyki wysokogórskiej?

Najlepszym sposobem, by pozyskać niezbędne umiejętności jest uczestnictwo w kompleksowym szkoleniu prowadzonym przez profesjonalistów z każdej z głównych sfer związanych ze wspinaczką wysokogórską, czyli przewodników górskich, ratowników górskich i instruktorów wspinaczki. Z ich wsparciem uczestnicy kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się między innymi poprawnego władania czekanem, poruszania się w rakach i na rakietach śnieżnych, poznają reguły autoasekuracji, asekuracji oraz sposoby ratowania się przy upadku, przemieszczania się po trasach zaopatrzonych w via ferraty, jak również w zespole linowym. Co ważne, kurs turystyki wysokogórskiej zaznajamia uczestników z podstawami survivalu, medycyny górskiej i orientacji w terenie, które są konieczne w razie rozmaitych niespodziewanych zdarzeń. Szkolenie omawia również reguły właściwego postępowania podczas lawiny.

Szkolenia górskie, w tym też kurs zimowej turystyki wysokogórskiej, organizuje zespół Exploruj.pl, który ma długoletnią praktykę jako realizator wypraw w pasma górskie większości kontynentów. Szkolenia odbywają się w plenerze (w Polsce, na Słowacji i w Austrii) w niedużych grupach, które przeważnie mają nie więcej niż 5-6 osób. To sprawia, że zdobywanie wiedzy toczy się w komfortowej atmosferze. Szkoleniowcy mają wówczas możliwość przeznaczyć na każdego uczestnika kursu dostatecznie dużo uwagi i czasu, żeby mogli oni efektywnie przyswoić sobie podstawową wiedzę, niezbędną do pewnego poruszania się po górach.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]