Najładniejsze trasy rowerowe Małopolski

Kliknij tutaj jeżeli jesteś zainteresowany ciekawymi trasami rowerowymi w Małopolsce.

Tatry, Przełom Dunajca, kopalnia soli w Wieliczce – to w najwyższym stopniu klarowne atrakcje Małopolski. Jakie jeszcze ciekawe miejsca warto odwiedzić? Prezentujemy interesujące, popularne i nieznane, ale na pewno najładniejsze miejsca w Małopolsce.

Śliczne, chociaż nieznane miejsca w Małopolsce

Atrakcji w Małopolsce jest wiele – w wielu z nich spotykamy tłumy, jednak czy znasz te mniej kultowe i nowe miejsca w Małopolsce, jakie należałoby ujrzeć?
Zamek Tenczyn w Rudnie nie jest atrakcją całkowicie nieznaną, lecz jednakże mniej słynną niż inne malownicze ruiny – odwiedzają go w zasadzie amanci zamków oraz mieszkańcy okolicy. Jednakże zamek Tenczyn nie bez powodu bywa określany jako perła na Szlaku Orlich Gniazd – ruiny, chociaż nie są rozległe, przedstawiają się interesująco, a nawet tajemniczo, a na dodatek rozciąga się z nich cudowny widok – przy porządnej pogodzie wolno podziwiać Tatry.
Inne mniej popularne atrakcje w Małopolsce to drewniane kościoły oraz cerkwie. Jeden z w największym stopniu intrygujących drewnianych kościołów mieści się w Dębnie Podhalańskim – został wpisany na listę UNESCO między innymi ze względu na najodpowiedniej zachowaną polichromię w Europie, jaka zdobi jego środek.
Małopolska słynie z Tatr oraz Pienin, jednak warte uwagi są również mniej widokowe pasma górskie. Przykładem niemal nieznanego miejsca w Małopolsce jest niezmiernie romantyczny Beskid Niski, o dużo mniej skomercjalizowany i słynny niż Bieszczady, choć ma podobne zalety.
Interesujące atrakcje w Małopolsce / Ładne i godne polecenia miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze ciekawe miejsca w Małopolsce / Powinieneś to zobaczyć! Interesujące miejsca w Małopolsce
Wszyscy słyszeli o kopalni soli w Wieliczce, jednak mało kto zdaje sobie sprawę z tego, iż kopalnia soli w Bochni to najstarszy funkcjonujący zakład przemysłowy w Europie, a tutejsza historia wydobycia soli ma nawet 3500 lat.
Inne ładne, interesujące miejsce w Małopolsce to bezsprzecznie Zalipie, czyli wieś ze słynnymi bielonymi chatami ozdobionymi kolorowymi kwiatami.
Na zakończenie należy nadmienić o Dolinkach Krakowskich. Podróżnicy poniekąd tutaj nie docierają, choć tutejsze skały przyciągają hobbystów wspinaczki, nie tylko amatorów, ale także uznanych alpinistów i himalaistów.