Wybierasz się na wczasy do Małopolski? Na tym portalu znajdziesz wszelkie pomocne informacje

Atrakcje turystyczne w Małopolsce. Więcej szczegółów na visitmalopolska.pl.

Chociaż Małopolska to jedno z najmniejszych polskich województw, ma ono sporo do zaoferowania zarówno odwiedzającym zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu wiele, stąd często z trudem można odnaleźć się w natłoku informacji o zbliżających się eventach sportowych bądź kulturalnych i najciekawszych atrakcjach w Małopolsce.

Strona o atrakcjach w Małopolsce – co tu odnajdziesz?

Żeby pokazać zainteresowanym atrakcje turystyczne tego województwa, przygotowano portal visitmalopolska.pl. Publikowane są tu informacje nie tylko o interesujących zabytkach oraz miejscach w Małopolsce, ale też o ekspozycjach i wydarzeniach folklorystycznych, kulturalnych czy sportowych organizowanych na jego terenie. Serwis prowadzony jest w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże strona? Turyści organizujący przyjazd do Małopolski o razu na głównej stronie dostrzegą mapkę, na której migiem wyszukają kempingi, hotele i motele, zabytki i muzea, a także Centra Informacji Turystycznej położone w różnych punktach województwa. Portal pomaga zorganizować wizytę na południu Polski też pod kątem logistycznym, oferując informacje zarówno o wypożyczalniach samochodów i parkingach, jak i o dworcach kolejowych i lotniskach. Ponadto dla osób, które z przeróżnych powodów nie mogą przyjechać do Małopolski, strona przygotował kilka wirtualnych spacerów prezentujące m.in. trasy rowerowe, Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO czy piękno małopolskiego folkloru.

Wykaz ambasad i przydatne rozmówki – istotne informacje dla turystów z zagranicy

Portal visitmalopolska.pl nie zaniedbuje także turystach z zagranicy, którzy ochoczo zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i innych górskich miejscowości. Komunikaty dodawane na portalu dostępne są wobec tego w języku angielskim, ale ponadto w m.in w języku słowackim, niemieckim, francuskim oraz rosyjskim. Niesłychanie pomocna dla obcokrajowców może być też sekcja Rozmówki, w której poznają podstawowe słówka i powiedzenia, które umożliwią im dogadać się z Polakami w przeróżnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w czasie pobytu w Polsce. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu spis konsulatów i ambasad mających swoje siedziby na terenie województwa małopolskiego.

Nasza lokalizacja:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego