Jak działa internetowy kantor wymiany walut?

Nie przekopuj już Internetu! Kantor online dla Ciebie odnajdziesz w tym miejscu.

Jeszcze dekadę temu jedynym sposobem na wymianę waluty była wizyta w placówce bankowej bądź w kantorze – na te ostatnie nadal można się natknąć w galeriach handlowych czy przy sklepach wielkopowierzchniowych! Lecz w ekspresowo przeobrażającym się świecie, ludzie pragną wymieniać waluty bez przymusu ruszania się z domu i ponosząc przy tym mniejsze wydatki, w następstwie tego też powstały kantory online, które na to pozwalają.

Kantor online – zawsze bieżący kurs wymiany

Operacja w kantorze internetowym jest tak samo prosta jak kupno waluty w tradycyjnym kantorze. Nabywca wchodzi do serwisu przez założony przez siebie profil, a potem wpłaca do swojego panelu kapitał, który potrzebuje przewalutować. Zaletą kantorów online jest w głównej mierze to, że przewalutowanie można zlecać w nim o każdej porze dnia, a sama wymiana walut odbywa się już w porze pracy kantoru po aktualnych kursach, ustalanych w oparciu o informacje pobierane z Forex w kilkusekundowych interwałach, a nie – jak w przypadku kantorów stacjonarnych – po uśrednionych kursach, zazwyczaj z zeszłego dnia. Następnym i niezmiernie znaczącym plusem kantorów online są mniejsze spready niż te oferowane przez banki oraz kantory tradycyjne. Przewalutowanie w tych ostatnich polskiego złotego (w zależności od indywidualnej marży) może zakończyć się naliczeniem spreadu na poziomie nawet 4-5%, natomiast w kantorze wymiany walut online spready najczęściej nie wychodzą poza 2%. Kantory internetowe świadczą również kilka innych usług popularnych wśród użytkowników, m.in. mają opcję transakcji odroczonej dokonywanej w ustalonym przez klienta terminie bądź takiej, w której użytkownik zleca wymianę waluty po preferowanym przez niego kursie (przewalutowanie jest przeprowadzane dopiero wówczas, gdy ustalony przez nabywcę kurs spotka się z tym na rynku).

Kto używa kantorów wymiany walut online?

Kantory internetowe to usługa dla osób lubiących komfort oraz znaczną swobodę w zarządzaniu swoimi pieniędzmi. Wykorzystują je także kredytobiorcy spłacający pożyczki w obcej walucie i osoby studiujące lub zatrudnione za granicą. Lecz zanim postanowimy powierzyć swoje pieniądze kantorowi online, warto zbadać jego renomę i poziom bezpieczeństwa, m.in. poprzez weryfikację na stronie Komisji Nadzoru Finansowego, czy został on wpisany do rejestru Komisji jako instytucja płatnicza.

Nasza lokalizacja:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]