Na czym polega kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy jest bez wątpienia jedną z najczęściej wybieranych usług świadczonych przez banki. Nie ma w tym oczywiście nic zaskakującego, bo można uzyskać w ten sposób nawet niewielkie kwoty – w niektórych bankach najmniejsza suma kredytu gotówkowego to pięćset PLN. Może on również stać się formą sfinansowania poważniejszych zakupów, bowiem zwykle jego największa kwota to nawet 100 000 złotych, ale osoby o największych dochodach – między innymi lekarze – są w stanie uzyskać nawet 500 tysięcy PLN. Odsetki kredytu gotówkowego są zależne przede wszystkim od zdolności kredytowej wnioskodawcy i wynoszą od ośmiu do nawet szesnastu procent. Co poza tym warto na jego temat wiedzieć?

Kredyt gotówkowy – dlaczego się opłaca?

Jak można dowiedzieć się z materiałów promocyjnych, kredyty gotówkowe są dostępne dla niemal wszystkich klientów. Wniosek, który składamy jest bezzwłocznie rozpatrywany, przez co pieniądze trafiają do nas najwyżej po paru dniach, a dzięki niedużym restrykcjom, mogą ubiegać się o niego również osoby z niedużymi zarobkami. To jednak nie znaczy, że kredyt gotówkowy zostanie udzielony każdemu, gdyż podobnie jak przy innych rodzajach kredytu, bank przeanalizuje zdolność kredytową. Środki zdobyte dzięki kredytowi gotówkowemu można wydać na każdy cel – tak na kupno akcesoriów AGD, jak i auta czy pokrycie kosztów wymarzonego wyjazdu.

Kredyt gotówkowy bez niebezpieczeństwa

Rozważając zaciągnięcie kredytu gotówkowego, musimy pamiętać, iż nietrudno wówczas o pomyłki, których efektem są najczęściej ogromne finansowe tarapaty. Z tego powodu skorzystanie z danej oferty powinniśmy dokładnie przemyśleć, porównując zarówno oprocentowanie, jak i inne koszty – na przykład prowizję czy ubezpieczenie. Trafionym rozwiązaniem na pewno okażą się zatem usługi profesjonalnego doradcy finansowego, który dobierze kredyt właściwy dla naszych zarobków, abyśmy mogli spłacić go bez większych problemów.