Potrzebujesz kredytu? Bez historii kredytowej to również możliwe

Zaciąganie zobowiązań finansowych cieszy się dzisiaj wielką popularnością, ale nie wszyscy mają na to szansę. Istnieje spora grupa Polaków, którzy nie mogą wziąć takiego zobowiązania, a to z powodu nieposiadania zdolności kredytowej. Kogo może dotyczyć ten problem i jak się z nim uporać?

Kredyt bez zdolności kredytowej – kto jej nie ma?

Banki zazwyczaj mają odrębne warunki, według których zgadzają się przyznać kredyty czy też odmawiają ich przyznania. Można jednakże wymienić ogólne czynniki, wpływające na fakt posiadania bądź nie zdolności kredytowej. Po pierwsze, z odmową mogą spotkać się osoby, które mają już zaciągnięte zobowiązania. Na największe trudności muszą być gotowi klienci, którzy nie brali dotąd żadnego kredytu. Należą do tego grona przede wszystkim studiujący i klienci, którzy pracują od kilku lat i osiągają niskie zarobki bądź są zatrudnieni na tzw. „umowach śmieciowych”. Z tym, że kredyt nie zostanie im przyznany, muszą być pogodzeni także emeryci. Rzecz jasna, kredytowania nie otrzymają także osoby, które nie posiadają żadnego dokumentu potwierdzającego fakt posiadania przez nie pracy, a także pracujące za granicą. Okoliczności te powodują, iż teoretycznie nierealne jest uzyskanie kredytu w banku, przez co ogromna liczba osób zaciąga kredyty w instytucjach pozabankowych. Nie jest to dobre rozwiązanie, ponieważ kredyty w takich firmach wiążą się z bardzo wysokimi prowizjami i opłatami.

Kredyty bez zdolności – to możliwe!

W przypadku braku zdolności kredytowej warto skorzystać z pomocy pośrednika w staraniu się o kredyty bankowe. Podpowie on, które z banków posiadają mniej restrykcyjne warunki kredytowania i zechcą przyznać kredyt bez zdolności, czy też wskaże możliwość uzyskania kredytu konsolidacyjnego. Przede wszystkim jednak pośrednik podpowie, w jaki sposób stworzyć zdolność kredytową, a możliwości tego jest bardzo dużo. Najmocniej na budowanie pozytywnej historii kredytowej wpływa terminowe spłacanie zobowiązań, warto więc kupić coś na raty, a także korzystać z kredytu odnawialnego oraz karty kredytowej w instytucji, w której chce się uzyskać kredyt. Doskonałym wyjściem jest też na przykład ubieganie się o kredyt nie samemu, lecz wespół z drugą osobą. By to osiągnąć, można uczynić współkredytobiorcami rodzeństwo czy – w przypadku osób, które i tak planowały małżeństwo – wstąpić w związek małżeński. Takich sprytnych opcji, jakie doradzić może doświadczony pośrednik, jest wiele.