Sprawdzaj przelicznik i wymieniaj euro na złotówki

Więcej informacji o kursie euro.

Euro to dość młoda waluta, ponieważ w postaci gotówkowej pojawiła się w obiegu dopiero na początku XXI w.. Jest ona w tej chwili obowiązującym środkiem płatniczym w większości państw należących do Unii Europejskiej. Polska po dziś dzień nie sprostała wymaganiom, umożliwiającym przyłączenie się do strefy euro, co nie oznacza, że Polacy nie używają tej waluty na co dzień, czy to dokonując zakupów za granicą bądź też zaciągając w niej kredyt.

Euro – wspólna waluta upraszcza biznes i podróże zagraniczne

Powszechne stosowanie euro w krajach należących do UE zauważalnie uprościło życie większości obywateli Europy, tak w sferze biznesowej, jak i osobistej. Ujednolicona waluta to bowiem mniejsze trudności z obliczeniem ewentualnego kosztu czy też zysku przy planowaniu np. transakcji w handlu międzynarodowym, co wcześniej ze względu na nieprzewidywalne wahania kursów pomiędzy walutami często mogło okazać się błędną estymacją. Zamieszkanie w strefie euro wpływa też na swobodę poruszania się mieszkańców krajów członkowskich, którzy praktycznie w większości przypadków nie muszą martwić się o zaopatrzenie się w odpowiednią ilość banknotów w obcej walucie w trakcie wakacyjnych wyjazdów zagranicznych. Współcześnie wystarczy im jedynie ich własna karta płatnicza, a korzystając z niej za granicą, nie martwią się już wysokością spreadów pobieranych przez bank przy każdej transakcji.

W kantorze internetowym szybko poznasz aktualny przelicznik euro

Polska, pomimo przynależności do Unii Europejskiej od maja 2004 r., po dziś dzień nie sprostała wszelkim wytycznym umożliwiającym wprowadzenie euro jako narodowej waluty. Nie zmienia to faktu, że jako obywatele kraju członkowskiego UE każdego dnia prowadzimy transakcje biznesowe oraz dokonujemy zakupów w euro. Osoby często realizujące przelewy w tej walucie mogą w kilka sekund poznać aktualny kurs euro na stronach kantorów online, a zarazem też w mgnieniu oka wymienić złotówki na euro bez potrzeby wychodzenia z mieszkania. Wymiana euro przez internet z uwagi na mniejsze spready jest korzystniejsza oraz wygodniejsza, ponieważ może zostać zlecona o każdej godzinie dnia (także w nocy!), a kupno waluty odbywa się po kursach uaktualnianych na bieżąco, a nie – jak to zazwyczaj ma miejsce w kantorach tradycyjnych oraz bankach – w oparciu o uśredniony kurs z ubiegłego dnia.