Sztabki srebra – dywersyfikuj swój portfel inwestycyjny

Zamów sztabkę srebra na https://goldbroker.pl/sztabki-srebra/.

Od dawna wiadomo, iż inwestycja w metale szlachetne jest dobrą strategią lokowania oszczędności, która po pewnym czasie daje namacalny dochód. Najpopularniejszym obecnie kruszcem inwestycyjnym jest zdecydowanie złoto, niemniej jednak w ostatnim czasie srebro znów cieszy się popytem wśród coraz szerszego kręgu osób, zarówno tych ze sporym, jak i skromnym potencjałem finansowym, i nie jest już widziane tylko jako metal przemysłowy.

Srebro w sztabkach – czy to bezpieczna inwestycja?

Złoto pojawia się w złożach 17 razy rzadziej od srebra, trzeba jednak zaznaczyć, iż cena srebra w stosunku do ceny złota nie odpowiada tej zależności ilościowej i wciąż jest wyraźnie niższa. Nabycie srebra jest jednak dobrą propozycją dla osób, które pragną zróżnicować swój portfel, a które nie posiadają środków umożliwiających nabycie dużych zasobów złota. Powinno się jednak pamiętać, iż z powodu swoich właściwości, srebro jest w szerokim zakresie stosowane w różnorodnych sektorach przemysłu co sprawia, że jego cena jest w wyższym stopniu czuła na zmiany zachodzące na rynku. Łatwo to zresztą zauważyć przeglądając historię jego ceny z ostatnich trzech dekad. Z tej także przyczyny inwestycja środków w srebro łączy się z wyższym ryzykiem strat, tym samym rekomendowana jest inwestorom rozeznanym w bieżącej i prognozowanej sytuacji na rynku metali inwestycyjnych. Można natomiast przypuszczać, że popyt na srebro stale będzie wyglądał podobnie, a wraz z prężnym rozkwitem elektroniki, fotowoltaiki i medycyny, w których srebro jest szeroko stosowane, a także nieprzerwanej popularności biżuterii srebrnej, można zakładać, że jego cena będzie systematycznie rosnąć.

Jakiej wagi sztabki srebra dostaniemy u sprzedawców?

Na wzór złota, srebro w sztabkach występuje w różnorodnych wagach, co ułatwia zbudowanie portfela, umożliwiającego odsprzedaż zależnie od potrzeb mniejszych bądź większych jego ilości. Te najmniejsze, a zatem również najbardziej „na kieszeń” statystycznego Polaka, to sztabki o ciężarze 1 uncji trojańskiejczyli (31,1 g) oraz 50 g i 100 g. Rzecz jasna, jeżeli zamówimy sztabkę o większym ciężarze, tak naprawdę wydamy na srebro mniej, warto aczkolwiek pamiętać, iż sztabka jest niepodzielna i w razie potrzeby jej odsprzedaży trzeba znaleźć kupca, który odkupi ją w całości. W związku z tym jeśli sztabki srebra mają służyć również jako zabezpieczenie na “czarną godzinę”, warto zdecydować się na nabycie sztabek w kilku ciężarach, aby móc w przyszłości sprzedać tylko tyle kruszcu, ile faktycznie potrzeba. Inną opcją jest też inwestycja w nieco kosztowniejszy srebrny combibar, to znaczy scalone sztabki srebra o wadze 1 g dające się bez trudu oddzielić. Minusem kupna srebra, czy to w monetach bulionowych czy w sztabkach jest fakt, że – w odróżnieniu od złota – jego sprzedaż oraz zakup obarczone są 23% stawką VAT.

Nasza lokalizacja:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]