Co oferuje biuro rachunkowe?

Złóż wizytę w biurze rachunkowym Katowice - tu skorzystasz z usług fachowców.

Prowadzenie finansów w małych przedsiębiorstwach okazuje się często źródłem niemałych kłopotów. Mikroprzedsiębiorstwa rzadko mogą pozwolić sobie na to, aby zatrudnić specjalistęksięgowego na etat, a ich właściciele nie zawsze potrafią właściwie pokierować budżetem. Szczęśliwie wyjście z tej sytuacji będzie łatwiejsze niż może się to wydawać – wystarczy jedynie zdecydować się na skorzystanie z usług oferowanych przez biuro rachunkowe. Co konkretnie dzięki temu osiągniemy? Jak otrzymać pewność tego, że poziom współpracy będzie satysfakcjonujący?

Zalety korzystania z pomocy biura rachunkowego

Na usługi biura rachunkowego powinniśmy postawić przede wszystkim ze względu na dobro finansów. Kiedy zostawimy budżet firmy specjalistom, zyskamy pewność, iż skutkiem możliwych kontroli wykonywanych przez fiskusa nie będzie nałożenie grzywny. Usługi oferowane przez biuro rachunkowe to też oszczędność pieniędzy oraz czasu – nie musimy troszczyć się o rachunkowość samodzielnie, ani przyjmować do pracy księgowego na stałe. Warto również nadmienić o wygodzie, jaką niosą ze sobą takie usługi. Obecnie nie ma już konieczności regularnie jeździć osobiście do biura rachunkowego, bowiem wiele kwestii można koordynować z opiekunem naszej firmy komunikując się przez e-mail.

Biuro rachunkowe – które okaże się najlepsze?

Poszukując biura rachunkowego nie rekomendujemy sugerować się jedynie jego cenami – nadzwyczaj niskie koszty usług zwykle oznaczają ich niedostateczną jakość. Przy wyborze biura rachunkowego szczególną wagę przyłóżmy do sprawdzenia, czy jego pracownicy mają stosowne certyfikaty, przykładowo certyfikat księgowego wystawiany przez CIK (Centrum Informacji Księgowej) bądź certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wystawiany przez Ministerstwo Finansów do 2014 roku. Dobrze także, jeśli biuro rachunkowe poza doradztwem z obszaru finansów, oferuje kompleksowe usługi kadrowe, między innymi przygotowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, prowadzenie ewidencji wynagrodzeń pracowników czy wyliczanie podatku dochodowego osób zatrudnionych.

Nasza lokalizacja:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]