Czy warto korzystać z usług biur rachunkowych?

Kierowanie własną firmą to odpowiedzialne przedsięwzięcie wymagające uwzględnienia mnóstwa detali. Zignorowanie nawet jednego z nich może skończyć się wielkimi kłopotami. Pośród tych bardzo istotnych wymienić należy prowadzenie księgowości, więc wiele przedsiębiorstw stawia na stworzenie własnego działu księgowego. Tymczasem dużo tańszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy biura rachunkowego, znalezienie którego aktualnie nie wiąże się z żadnymi trudnościami.

Jakiego typu pomoc świadczy biuro rachunkowe?

Biura rachunkowe działające teraz w Polsce dysponują wyjątkowo pokaźnym wachlarzem usług. Podejmują się prowadzenia zarówno księgowości pełnej, jak i uproszczonej. Biura rachunkowe zajmują się również obsługą płacową oraz kadrową. Są w stanie występować w czyimś imieniu przedsiębiorstwa przed US, Zakładem Ubezpieczeń Społecznych oraz GUS. Sporządzają rozmaite sprawozdania budżetowe i oferują porady księgowe. W zakres ich działalności wchodzi również rejestracja spółek oraz ich zamykanie. Mnóstwo biur rachunkowych powiększa jeszcze bardziej oferowane usługi, np. przez opracowywanie wniosków do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych o dofinansowanie w przypadku firm zatrudniających niepełnosprawnych pracowników.

Dlaczego opłaca się zlecić księgowość biurom rachunkowych?

Otwieranie w przedsiębiorstwie oddziału księgowego nie jest wyjściem zbyt dobrym. O wiele rozsądniej jest postawić na powierzenie prowadzenia ksiąg rachunkowych firmie z zewnątrz, tj. właśnie do biura rachunkowego. Jest to mocno zalecane w przypadku niewielkich fundacji, firm oraz stowarzyszeń, ponieważ jest to o wiele bardziej opłacalne rozwiązanie, a ponad to związane jest z przeniesieniem odpowiedzialności na firmę z zewnątrz. Aktualnie znalezienie dobrego biura rachunkowego oferującego usługi na wysokim poziomie nie jest problemem.

Nasza lokalizacja:
Kancelaria Rachunkowa Frankowska sp. j.
ul. Mogilska 40/32
31-546 Kraków

Mob.: + 48 605-441-057
E-mail: [email protected]