Czym wyróżnia się hosting SSD?

Dla klientów, którzy nie dysponują własnym zapleczem technologicznym, hosting stron jest jedynym rozwiązaniem umożliwiającym stworzenie, udostępnienie i utrzymanie własnej witryny www. To, jak taka strona będzie funkcjonować, zależy przede wszystkim od jakości serwera, a także ilości zasobów udostępnianych przez firmę hostingową. Dlatego przed wyborem konkretnej oferty warto dowiedzieć się, co w jej ramach dostaniemy. Dla klientów ceniących sobie bezpieczeństwo, niezawodność i szybkość działania strony, najlepszą opcją jest hosting SSD.

Hosting SSD – na czym polega?

Hosting SSD, jak podkreśla nazwa, bazuje na serwerach zaopatrzonych w dyski SSD (czyli solid-state drive). Dyski tego rodzaju są oparte na pamięci flash, co powoduje, że działają dużo szybciej niż ich standardowe odpowiedniki – HDD (ang. hard disk drive). Jest to wynikiem sposobu ich pracy. Dane zapisane na takiej pamięci masowej nie są kolejkowane, a system operacyjny wykonuje operacje na kilku adresach w tym samym czasie. Zapisanie i odczytanie indywidualnego pakietu danych na dysku SSD trwa zaledwie 0,1 ms, tymczasem na dysku HDD okres ów wynosi przynajmniej 10 ms.

Serwer SSD – dlaczego warto się na niego zdecydować?

Hosting korzystający z serwera SSD powinno się wybrać głównie z uwagi na prędkość pracy. Mimo, że jest on nieco droższy od tego opartego na dyskach HDD, umożliwia stabilne funkcjonowanie witryn wyposażonych w nowoczesne widgety oraz tych, płynność działania których zależy przede wszystkim od szybkości ładowania plików audio-video. Na serwer SSD warto zdecydować się także jeżeli poszukujemy rozwiązania pozwalającego na uruchomienie poczty firmowej, składającej się z pokaźnej liczby kont.