Jakie choroby leczy chirurg stomatolog?

Nie wszystkie choroby zębów można wyeliminować zwykłymi sposobami. Jeżeli okazują się one niewystarczające, ostatnim wyjściem bywa zazwyczaj jedna z technik chirurgicznych. Zajmuje się nimi chirurg stomatolog, do którego warto wybrać się między innymi w razie dużych ubytków uzębienia, potrzeby umieszczenia sztucznych zębów lub mostów, uszkodzonych dziąseł oraz schorzeń tkanek miękkich – na przykład różnego rodzaju narośli bądź guzów. Jakie metody są zatem wykorzystywane w czasie kuracji pod okiem chirurga stomatologa? I, co najistotniejsze, do którego specjalisty udać się, by zabiegi były komfortowe, a nie spotkały nas niemiłe pomyłki?

Leczenie wykonywane przez chirurga stomatologa

Z pewnością najpopularniejszym w poradniach chirurgów stomatologów działaniem okazują się usunięcia zębów – także tych bardzo zniszczonych, wymagających nacięcia dziąsła i dłutowania. W przypadku dużych uszkodzeń lub pacjentów po złamaniach potrzebne jest czasem zrekonstruowanie kości – to również wchodzi w zakres obowiązków chirurga stomatologa. Ten specjalista zajmuje się również terapią różnych schorzeń w pozostałych tkankach jamy ustnej – między innymi nadmienionych przed chwilą nowotworów czy narośli – oraz regeneracją chorych tkanek.

Jak znaleźć chirurga stomatologa?

Jak łatwo stwierdzić, wybór złego chirurga stomatologa może okazać się źródłem poważnych trudności. Warto więc napisać kilka słów o tym, czym wyróżnia się dobry chirurg stomatolog i czym kierować się przy poszukiwaniach lekarza. Najważniejsze jest z pewnością to, aby stosował on wyłącznie innowacyjne urządzenia i, co najważniejsze, leki przeciwbólowe. Dużą wagę ma także atmosfera w poradni oraz stosunek dentysty do chorych – sporo powiedzą nam na ten temat opinie wcześniejszych klientów, które wyszukamy na przykład w sieci lub wśród przyjaciół.