Jakie projekty stworzy architekt?

Na joannaklusak.com uzyskasz poradę architekta Kraków

Budowa domu to bez wątpienia najważniejsza inwestycja dla każdego z nas. Powinniśmy więc starannie to obmyślić oraz pamiętać o poradach specjalistów. Szczególny wpływ na to, jakie rezultaty przyniosą nasze działania, ma niewątpliwie projekt domu. Mamy szansę co prawda nabyć gotowy dokument, lecz chcąc mieć pewność, iż budynek będzie taki jak chcieliśmy, warto poprosić o pomoc architekta. Z uwagi na fakt, że wielu czytelników nie zdaje sobie sprawy, czym rzeczywiście się zajmuje, powinniśmy napisać na ten temat kilka zdań.

Spotkanie z architektem – o czym pamiętać?

To, czy projekt zaspokoi nasze oczekiwania, zależy szczególnie od przebiegu rozmowy z architektem. Przychodząc do architekta musimy wiedzieć, jakich cech spodziewamy się po wznoszonym domu oraz umieć opowiedzieć mu o tym. Warto również zapoznać się z głównymi ustawami na temat budownictwa – dzięki temu bez problemu się dogadamy z architektem. Nie trzeba oczywiście się stresować, gdyż w razie problemów mamy prawo liczyć na jego pomoc.

Co jest obowiązkiem architekta?

Najpierw architekt opracuje projekt budowlany. To ten dokument będzie rozpatrzony przez urzędy przed wydaniem pozwolenia na budowę. Powinny być w nim zawarte technologie, na których oprze się planowana inwestycja. Projekt wykonawczy wykorzystamy zaś do zatrudnienia firmy budowlanej i będzie niezbędny do zatwierdzenia inwestycji. Treść obu dokumentów ustalają odpowiednie przepisy.

Nasza lokalizacja:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]