Kontenerowy wywóz śmieci – nie musisz robić tego sam

Budowa czy też przebudowa domu, opróżnianie strychu albo piwnicy, remont mieszkania, prace w ogrodzie – co łączy te, na pierwszą myśl zupełnie niezwiązane ze sobą zajęcia? W trakcie ich trwania pojawiają się spore ilości odpadów, które nie powinny znaleźć się wśród odpadów komunalnych. Zużyte meble i sprzęty domowe, gruz budowlany oraz ziemia i odpady zielone muszą być odwiezione do PSZOK-u, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Co jednak zrobić, jeśli nie mamy możliwości przetransportować ich na własną rękę? W takich przypadkach najodpowiedniej zrobimy zamawiając kontenerowy wywóz odpadów.

Wywóz odpadów – na czym polega?

Wywóz śmieci w przystosowanych do tego kontenerach to usługa, która pozwala uniknąć wywożenia odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Zajmująca się nim firma usługowa użycza klientowi kontener o objętości dobranej do zaawansowania prac i ilości generowanych odpadów. Klient może przez czas ustalony w umowie napełnić go śmieciami nie martwiąc się o to, że poniesie następstwa przewidziane za ich nieprawidłowe przechowywanie. W określonym w umowie terminie firma odbiera od klienta kontener na śmieci wraz z odpadami. To na niej leży w tym momencie obowiązek zatroszczenia się o utylizację śmieci zgodnie z prawem, co czyni to rozwiązanie praktycznym i bezproblemowym.

Komu rekomendujemy kontenerowy wywóz śmieci?

Wywóz śmieci zamawiają różni klienci. Z oczywistych przyczyn usługi tego typu największym zainteresowaniem cieszą się wśród klientów indywidualnych, którzy nierzadko nie są w stanie zorganizować przewozu odpadów do PSZOK-u. Ze względu na wygodę, kontenerowy wywóz odpadów jest również chętnie zamawiany przez inne firmy. Wykorzystują je m.in. przedsiębiorstwa ogrodnicze, budowlane czy remontowe. Zimą to też najlepsza metoda na magazynowanie i pozbycie się śniegu usuniętego z trawników, boisk, dróg wewnętrznych czy parkingów.