Kontenery na gruz – rodzaje i ich pojemność

Wiele odpadów nie może trafić do pojemników komunalnych. Chodzi tu przede wszystkim o te, które produkowane są w trakcie wszelkiego rodzaju prac budowlanych i ogrodowych, opróżniania piwnicy bądź poddasza czy odśnieżania. Odpady takie jak gruz, stare meble, fragmenty stolarki podłogowej lub otworowej, śnieg lub elementy gumowe powinny zostać zebrane do specjalnego kontenera ustawionego na czas przeprowadzenia robót. Jak jednak go zamówić? Który z dostępnych modeli kontenera będzie dla nas najlepszym wyborem?

Kontenery na gruz – rodzaje i objętość

Wybierając kontener, warto skoncentrować się przede wszystkim na jego objętości. Jeśli ta okaże się zbyt mała, po prostu nie pomieszczą się w nim wszystkie odpady wygenerowane w trakcie prac. Jeżeli z kolei wybierzemy zbyt pojemny kontener, poniesiemy niepotrzebne koszty – wszak cena najmu jest zależna m.in. od jego wielkości. Duże kontenery na gruz i inne śmieci mają pojemność dochodzące do kilkunastu m3. W większości prac remontowych w zupełności wystarczy zamówić kontener o objętości 6 m3 – bez problemu pomieścimy w nich gruz, rozmontowane okna i ościeżnice, a także skute płytki ceramiczne i zerwane panele podłogowe.

Kontener na gruz – jak go wynająć?

Kontener na gruz możemy wypożyczyć od firmy zajmującej się transportem i recyklingiem odpadów. Przedsiębiorstwa tego rodzaju działają nie tylko w dużych polskich miastach, jak Katowice czy Kraków, ale także w małych miejscowościach. Firma przywozi kontener pod wskazany adres. Kontener należy napełnić w ustalonym w umowie okresie. Jeśli przekroczymy termin, dostawca kontenera może nałożyć dodatkowe opłaty. Po napełnieniu firma zabiera od nas kontener wraz z zawartością, która później trafia do legalnej utylizacji.