Naprawa lodówek domowych i sklepowych

Najczęstsze awarie lodówek to w szczególności za niskie chłodzenie, dokuczliwe postukiwanie i brak szczelności. Co istotne, takie usterki niekiedy biorą się po prostu z nieodpowiedniego położenia – wtedy musimy jedynie przenieść urządzenie. Kiedy zaś przyczyna usterki tkwi gdzie indziej, niezbędna okaże się pomoc specjalisty. Ile na nią wydamy? W jakich sytuacjach naprawa lodówek okaże się trafionym pomysłem, a kiedy lepiej kupić inny sprzęt?

W jakich sytuacjach postawić na naprawę lodówek?

Najbardziej podatnymi na uszkodzenia częściami lodówek są motor o sprężarka. Często ich przyczyną jest nieprawidłowe używanie urządzenia. Do środka nie należy wszak wkładać produktów ciepłych, zaś korzystając z niej należy pamiętać o tym, by domknąć drzwiczki. Jeżeli idzie o urządzenia dla handlu, warto zastosować siłowniki. Zbyt mała efektywność silnika rzutuje także na działanie zamrażalnika. Pamiętajmy, iż w razie zauważenia usterki nie należy serwisować lodówki samemu. Znacznie lepiej postąpimy zlecając to fachowcom, otrzymując jednocześnie gwarancję na zamówione usługi.

Naprawa lodówek – wydatki

Koszty naprawy lodówek, jak łatwo się domyślić, zależą od typu usterki. Inną stawkę uiścimy za wymianę gazu, inną za serwis termostatu, zaś jeszcze inną za wymianę sprężarki. Druga kwestia to naprawa lodówek sklepowych – z uwagi na to, iż są to urządzenia przemysłowe, koszty naprawy mogą okazać się większe. Niemniej jednak cena serwisu popularnych awarii jest zdecydowanie niższa niż nabycie nowego urządzenia.