Nie musisz rozbudowywać magazynu – zastosuj regały jezdne

Wiele magazynów ma zbyt mały metraż do tego, by zmieściły się w nich wszelkie przechowywane przez firmę materiały. Problem ten okazuje się szczególnie dotkliwy w chłodniach oraz mroźniach, które niełatwo jest rozbudować, a każdy dodatkowy metr sześcienny powoduje podniesienie wydatków na ich eksploatację. Zarówno w pospolitych magazynach, jak i tam, gdzie niezbędne jest utrzymanie warunków chłodniczych, przydatne będą regały jezdne. Na czym polega to rozwiązanie?

Czym są regały jezdne?

Magazynowe regały przesuwne odróżniają się od tradycyjnych tym, że instaluje się je na specjalnych prowadnicach umieszczonych na podłodze oraz suficie hali. Dzięki temu można zmieniać ich położenie i zsuwać ze sobą kilka regałów. W każdym momencie można też mieć dostęp do dowolnej palety znajdującej się na hali – wystarczy tylko przesunąć przyległe regały. Wykorzystanie tej technologii powoduje, że pojemność magazynu może zostać powiększona nawet o kilkadziesiąt procent jednocześnie zachowując dotychczasowe koszty.

Kto powinien stosować regały jezdne?

Jak już wspomnieliśmy, regały przesuwne są zalecane przede wszystkim do mroźni oraz chłodni. Będą też idealnym rozwiązaniem w małych magazynach, których właściciele z różnych powodów nie mogą podjąć się ich rozbudowy. Regały przesuwne nie wymagają zmian w konstrukcji hali. Dzięki temu ich instalacja jest możliwa zarówno w tworzących się właśnie obiektach, jak i w tych już istniejących. Może więc okazać się wspaniałym sposobem na ich modernizację i tym samym na efektywniejsze wykorzystanie ich metrażu, a także racjonalizację kosztów związanych ze przechowywaniem towarów.