Porządki na strychu? Zamów usługę odbioru starych mebli

Więcej informacji o wywozie mebli Kraków

Każdy z nas z pewnością dobrze zna problem, jakie tworzą przedmiotów, których wiele lat już nie potrzebujemy, a których z rozmaitych przyczyn nie potrafimy wyrzucić. Aby nie zajmowały miejsca w mieszkaniu, zazwyczaj przestawiamy je do piwnicy, do komórki lokatorskiej albo na strych. Rzecz jednakże w tym, iż po kilku latach również w tych pomieszczeniach stają się tak zagracone, że normalne ich użytkowanie bywa udręką. Dopiero to popycha większość z nas do przeprowadzenia dogłębnych porządków, będących sposobnością do tego, żeby pozbyć się zgromadzonych przedmiotów. Takie duże sprzątanie często urządzamy też, kiedy otrzymujemy w spadku po kimś mieszkanie bądź nabywamy zaniedbaną nieruchomość. Wypada więc mieć pojęcie, co zrobić ze zgromadzonymi przedmiotami i jak w mgnieniu oka przeprowadzić wywóz starych mebli z domu, piwnicy oraz poddasza.

Wywóz starych mebli – gdzie je przekazać?

Odpady takie jak popsute meble, połamane panele ścienne lub podłogowe, części ram okien czy sprzęt RTV i AGD nie mogą zostać wyrzucone do kontenera zarezerwowanego na odpady komunalne. Jeśli chcemy je wyrzucić, możemy skorzystać z kilku rozwiązań. Pierwsze to osobiste przewiezienie ich do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednak dysponowania adekwatnie dużym autem. Następne to poczekanie na okresową zbiórkę takich odpadów. Te odbywają się na ogół raz w miesiącu – do czasu najbliższej zbiórki jesteśmy więc zobligowani znaleźć miejsce na przechowanie rupieci znacznych rozmiarów. Najbardziej optymalne jest trzecie wyjście – zamówienie kontenera na odpady, który po zapełnieniu odwiezie dostarczające go przedsiębiorstwo. Zadba ono też o zgodny z prawem recykling zebranych odpadków. Podmioty wypożyczające kontenery nierzadko oferują też fachową pomoc przy sprzątaniu piwnicy, strychu lub całego mieszkania.

Utylizacja starych mebli – powtórne pozyskanie materiału

Jeśli stare meble będą oddane do PSZOK-u albo przedsiębiorstwa trudniącego się utylizacją zawodowo, nie będą spopielone ani porzucone na wysypisku. Po rozmontowaniu ich na części składowe i podzieleniu komponentów podług tworzywa, z jakiego są wytworzone, mogą być ponownie przetworzone i posłużyć do wyprodukowania kolejnych rzeczy. Utylizacja mebli, a zwłaszcza drewna, z którego w największej części są one wytworzone, sprowadza się zwykle do ich przetworzenia w płyty wiórowe, które następnie stosuje się do wyrobu kolejnych garderób, krzeseł bądź półek.

Nasza lokalizacja:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]