panoramy 360 Google

Powody dla których warto wykorzystać zdjęcia sferyczne na Facebooku

Zdjęcia 360 stopni to niezmiernie atrakcyjna i stosunkowo nowa metoda przedstawiania wnętrz lokali gastronomicznych czy przedsiębiorstw. Najczęściej widzimy je wędrując po Google Street View lub wizytówkach Google Moja Firma, ale także natrafiamy na nie na najpopularniejszym serwisie społecznościowym – na Facebooku. Umożliwia on opublikowanie na profilu firmy takiej interaktywnej fotografii. Jak zatem możesz zastosować zdjęcia panoramiczne do promowania Twojej firmy na Facebooku? Wskazówki przedstawiamy w dalszej części artykułu.

Co wyróżnia sferyczne zdjęcia panoramiczne?

Zdjęcia 360 stopni to panorama sferyczna, na które jesteśmy w stanie patrzeć pod różnymi kątami. Swobodne przesuwanie fotografii daje wrażenie realnego przebywania w oglądanym miejscu. Panoramy sferyczne na Facebooku dają możliwość odwiedzenia nieruchomości, budynku czy lokalu poprzez wybór kierunku, w którym spoglądamy. Fotografie tego typu tworzy się z pomocą specjalnej aplikacji i aparatów. Dla użytkowników to co odróżnia je od zwykłych fotografii cyfrowych jest możliwość kliknięcia na takie zdjęcie, a następnie obrócenia go w dowolnym kierunku.

Panoramy sferyczne – promuj swój biznes

Sferyczne zdjęcia panoramiczne na Facebooka to doskonała metoda na popularyzację własnej firmy bądź biznesu. Zdjęcia 360 stopni dają znaczne możliwości przedstawienia wnętrza hostelu, biura czy lokalu gastronomicznego. Taka forma zdjęć jest dużo bardziej ciekawa oraz pomaga gruntownie poznać konkretne miejscem. Udostępnienie sferycznych zdjęć panoramicznych na Facebooku będzie korzystnie oddziaływać na nasz wizerunek naszego biznesu przez klienta i zwiększy jego zaufanie do oferowanych przez nas usług, co przełoży się na znacznie większe prawdopodobieństwo, że je zamówi.

Panoramy sferyczne warto umieścić na Facebooku w szczególności gdy prowadzimy działalność, która opiera się na odpowiednio wyposażonych wnętrzach (np. hotel bądź sale konferencyjne), ale również jeśli chcemy zachęcić potencjalnych pracowników, aby odpowiedzieli na nasze ogłoszenie rekrutacyjne lub po prostu przybliżyć naszym klientom miejsce, w którym działamy.

Do przygotowania zdjęć 360 stopni na Facebooka zatrudnij specjalistę!

Przygotowanie panoramy sferycznej, chociaż teoretycznie jest możliwe do zrealizowania na własną rękę, jednakże do celów marketingowych rekomenduje się wybrać profesjonalnego fotografa, który zajmuje się na co dzień interaktywnymi zdjęciami. Dlaczego to najlepsze rozwiązanie? Powierzenie tego zadania doświadczonemu fotografowi daje gwarancję wykonania dobrych jakościowo zdjęć, które ponadto będą atrakcyjniejsze dla odbiorcy. Sama usługa nie jest również droga ani trudno dostępna. Na stronie Google Moja firma — Street View znajduje się lista fotografów rekomendowanych przez Google do opracowania zdjęć 360 stopni. Na spisie tym znajdują się tylko Ci profesjonaliści, którzy spełnili wysokie wymagania jakościowe Google i zamieścili określoną liczbę poprawnych panoram 360 stopni.

Nasza lokalizacja:
Daniel Myhal
Rekomendowany Fotograf Google

Mob.: +48 510 750 291
E-mail: [email protected]