Pozbądź się wirusa na stronie – czyszczenie infekcji WordPress

Wszystko, czego należy dowiedzieć się o WordPress malware, znajdziesz na wpmagus.pl/uslugi/usuwanie-wirusow-malware-czyszczenie-skutkow-infekcji-ataku/.

WordPress stał się w ostatnich latach tak szeroko rozpowszechnionym CMS-em, że ilość stron i sklepów działających z jego zastosowaniem liczy się już w milionach. Częstotliwość korzystania z tego systemu zarządzania treścią powoduje, iż strony oparte na WordPressie są częstym celem ataków hakerów. W razie zawirusowania strony, potrzebne jest czyszczenie zainfekowanego WordPressa.

Jak zidentyfikować zainfekowaną stronę na WordPress?

Witryna rozsyła niechcianą pocztę? Logowanie jest uniemożliwione? Grafiki na stronie zmieniły się bez Twojej ingerencji? A może na witrynie znalazłeś przekierowania do obcych Ci portali? To zaledwie kilka z częstych oznak wskazujących na zainfekowaną witrynę. W takich przypadkach nieodzowne jest natychmiastowe działanie w celu identyfikacji przyczyn infekcji, a następnie przywrócenia strony do właściwego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania albo po atakach cyberprzestępców najlepiej zlecić fachowcom od tego typu zadań, ponieważ usuwanie malware z WordPressa częstokroć przekracza kwalifikacje ludzi, którzy na co dzień parają się wyłącznie tworzeniem stron oraz sklepów na tym CMS-ie.

Czyszczenie malware WordPress – skrupulatne sprawdzenie plików i baz danych strony

Spece podejmujący się czyszczenia infekcji ze stron zaprojektowanych w WordPressie podczas swoich czynności naprawczych prowadzą drobiazgowe sprawdzenie plików oraz baz danych strony. Weryfikują kod zastosowanych na stronie wtyczek oraz motywów, jak również pliki wp-config i htaccess. Podczas czyszczenia zawirusowanego WordPressa wdrażane są na stronie konieczne zabezpieczenia, minimalizujące niebezpieczeństwo kolejnych infekcji. Jeśli trwająca dłuższy okres czasu infekcja mogła spowodować włączenie strony do wykazu zagrożeń (m.in. w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu malware z WordPressa eksperci podejmują także niezbędne kroki w celu skreślenia jej z takich rejestrów. Naprawa wszelkich skutków cyberataku nie gwarantuje, iż analogiczny przypadek nie przydarzy się za jakiś czas, toteż ważne jest okresowe aktualizowanie CMS-a oraz używanych na stronie internetowej wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]