Proteza czy implantologia? Co wybrać?

Niegdyś osoby, które z rozmaitych powodów straciły zęby, skazane były na to, aby używać sztucznych szczęk. Nie jest to niestety trafione rozwiązanie, gdyż protezy wymagają pracochłonnej pielęgnacji, a ich noszenie nie jest bardzo komfortowe. Dlatego tak sporym uznaniem cieszą się implanty, które okazują się zdecydowanie wygodniejsze, lecz też posiadają sporo innych plusów. Implantologia bowiem pozwala na wypracowanie trwałych efektów, do zera ograniczając prawdopodobieństwo wypadnięcia implantu. Warto zatem powiedzieć kilka słów na temat tego, jak przebiega operacja wszczepienia implantów zębowych, które rodzaje są stosowane przez stomatologów implantologów oraz jak znaleźć specjalistę, który wszczepi dla nas implanty zębowe.

Na czym polega implantologia?

Dziś implantologia wykorzystuje 2 rodzaje implantów – najczęściej wykonywane o wielkości 10 mm i trochę mniejsze, czyli 6 milimetrów. Implant zrobiony ze specjalnego stopu tytanu jest wkręcany w dziąśle pacjenta, a organizm pacjenta nie rozpoznaje go jako ciała obcego. Nowoczesna technologia natomiast umożliwia znaczne zmniejszenie okresu dochodzenia do siebie – chory nie odczuwa żadnych bólów nawet po 90 dniach. Do tej pory powinien stosować chłodne kompresy, a bezpośrednio po zabiegu – wystrzegać się palenia papierosów, napojów wyskokowych i bardzo ciepłych dań. Ważne będzie także stosowanie odpowiednich płukanek, które zmniejszają ból i obrzęk.

Implanty zębów – komu zaufać?

Implantologia wywiera duży wpływ na wygodę życia chorych – dlatego bardzo istotne okazuje się to, żeby wybrać właściwego specjalistę. Jak więc ustrzec się niemiłych pomyłek i trudności zdrowotnych? Słusznie zrobimy zlecając wykonanie implantów zębów stomatologowi ze sporym stażem i pozytywnymi recenzjami od wcześniejszych pacjentów. Gdzie je znaleźć? W szczególności w internecie. Po wpisaniu w Google lokalizacji gabinetu dentystycznego z pewnością znajdziemy istotne wskazówki.