Samochód do ślubu – do kościoła z własnym kierowcą

Z pewnością niezwykle kluczowym wydarzeniem w życiu każdego z nas jest uroczystość zawarcia związku małżeńskiego. Wszystko powinno być w tym dniu dopięte na ostatni guzik – nic nie może sprawić zawodu. Dzień ożenku jest zawsze zaplanowany w najmniejszym detalu. Zasadniczy akcent jego oprawy stanowi auto, którym narzeczeni pojadą do ślubu – staje się ono synonimem luksusu.

Auto do ślubu – droga do kościoła dawniej i dziś

Współcześnie tradycją jest, by narzeczeni pokonali drogę na ceremonię samochodem. Wcześniej był to wóz zaprzężony w dwa udekorowane odświętnie rumaki. Ale wraz z pojawieniem się rewolucji przemysłowej wierzchowce zostały wyparte przez konie mechaniczne. Samochód do ślubu jest elementem, który winien być zapamiętany przez zaproszonych członków rodziny i znajomych. Ale oprócz spodziewanej, ekskluzywnej oprawy, auto jest nadzwyczajnie w świecie szybkim sposobem dotarcia na ślub. Zwłaszcza w tych czasach, gdy nie poruszamy się już tylko w ramach ograniczonego terenu zamieszkania, ale nierzadko pokonujemy przed ślubem kilka lub kilkanaście kilometrów – przecież obecnie droga z kościoła do restauracji wiedzie zwykle przez fotograficzne studio.

Co wybrać – zabytkowe auto czy Mercedes do ślubu?

Na wybór wyśnionego pojazdu mogą mieć wpływ moda, a także indywidualne upodobania. Zazwyczaj ogół wstępujących w związek małżeński wybiera samochody z aktualnej oferty znanych marek, np. Mercedesa. Na rynku usług przewozowych kierowanych do młodej pary zauważymy także auta z najnowszej oferty salonów, jak i te retro. Nowożeńcy najczęściej decydują się nowoczesne egzemplarze wysokiej klasy w dyskretnej, nierzucającej się w oczy czarnym kolorze. Całość powinna stanowić idealną harmonię, więc ekskluzywne wnętrza ze skóry nie są rzadkością. Wypożyczalnie aut do ślubu oferują nowożeńcom usługę wynajmu pojazdu wraz z szoferem zaznajomionym z etykietą ślubną. Osoba, która poprowadzi auto jest również gwarantem powodzenia naszej ceremonii. Zatem potrzebny jest profesjonalista, który bez opóźnień dowiezie nas do celu, przy czym wykaże się dyskrecją i nie skradnie naszego show.