Spotkanie wigilijne w dużej firmie? Z cateringiem świątecznym będzie łatwiej

Więcej szczegółów o cateringu świątecznym Katowice.

Ostatnie dni roku to okres, który spędza się głównie w familijnym gronie, ale imprezy świąteczne urządzane są też w firmach. Nierzadko kadra firmy organizuje je na własną rękę, przynosząc własnoręcznie przyrządzone dania, lecz w większych przedsiębiorstwach ten model działania często nie jest wydajny. By zatem ułatwić sobie kwestię organizacji firmowych spotkań wigilijnych, dużych, jak i tych mniejszych, polecamy skorzystać z oferty cateringu świątecznego.

Polskie świąteczne przysmaki – co oferuje catering świąteczny?

Bez wątpienia na bożonarodzeniowym stole powinno znaleźć się jak najwięcej rodzimych świątecznych smakołyków. To głównie ryby, np. chrupki filet z karpia lub pstrąga oraz staropolskie zupy – obowiązkowo barszcz czerwony i żurek, a dodatkowo także zupa rybna. Nie może zabraknąć też uszek z kapustą i grzybami, które zazwyczaj podawane są wespół z wymienionym już barszczem czerwonym. Firmowa impreza wigilijna nie byłaby kompletna bez chłodnych przekąsek, np. bez sałatki jarzynowej lub śledzia z borowikami. Powinno się także zatroszczyć się o smakowity akcent na koniec spotkania. Na stół bożonarodzeniowy polecamy makowiec, kutię z rodzynkami albo lekki sernik.

Firmowy catering świąteczny – porozmawiaj z pracownikami o menu

Za planowanie Bożego Narodzenia w firmie trzeba zabrać się z kilkunastodniowym wyprzedzeniem. Powinieneś wyznaczyć datę wydarzenia oraz zestawić go z harmonogramem urlopów zatrudnionych. Umożliwia to ścisłe ustalenie prognozowanej liczby uczestników uroczystości, a ostatecznie ułatwi zamówienie stosowną ilość porcji. W dobrym tonie jest omówić z pracownikami menu i wespół wybrać te dania z katalogu firmy cateringowej, które wszystkim zasmakują. Istotne jest również to, by dowiedzieć się czy ktokolwiek z zatrudnionych ma alergię, przykładowo na orzechy, które mogą znajdować się w w deserach, bądź są w ekipie firmy weganie. Dla takich osób trzeba zamówić dania odpowiadające ich diecie. Firmy cateringowe zajmujące się przygotowaniem dań świątecznych akceptują zlecenia przez większość grudnia, lecz nie warto odkładać tego na ostatnią chwilę.

Nasza lokalizacja:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]