Straciłeś ząb? Pomyśl o implantach stomatologicznych

Implanty stomatologiczne to najlepsza metoda na zastąpienie straconego korzenia. To idealne rozwiązanie dla pacjentów, którzy utracili kilka lub zaledwie jeden ząb i nie potrzeba im pełnej protezy. Aczkolwiek implanty stomatologiczne równie dobrze sprawdzają się także w przypadku znacznych ubytków, a nawet całkowitego bezzębia. Są one znacznie bardziej komfortowe od protez, a jeśli stosownie o nie zadbamy, bez żadnych problemów możemy cieszyć się nimi do końca życia. Tak duża wytrzymałość implantów zębowych to w znacznej mierze zasługa surowców, których używa się do ich wytworzenia. Z czego robi się współczesne implanty zębów?

Implanty zębów – wytwarzane z tytanu

Na wstępie warto wspomnieć, że implant zęba to jedynie ten fragment, która jest wszczepiona w dziąsło, zastępując korzeń zęba. Element widoczny to tzw. korona. Same implanty produkowane są wyłącznie z tytanu – metalu, cechującego się ogromną wytrzymałością. Jego ogromną zaletą jest także fakt, że nie rdzewieje ani wchodzi w reakcje z żadną substancją – jego stosowanie jest zatem w stu procentach bezpieczne dla zdrowia. Przy prawidłowo wykonanym zabiegu i zachowaniu higieny, wytrzyma wiele lat.

Z jakich materiałów wytwarza się korony implantów zębów?

Spektrum tworzyw, z których wykonuje się korony jest szersze. Najlepszym rozwiązaniem są implanty zębowe z koroną z porcelany, która do złudzenia przypomina naturalny ząb, a prócz tego nie wywołuje uczulenia. Implantologia oferuje również tańsze metalowe korony z porcelanową powłoką, która poprawia ich walory wizualne i dodatkowo zapobiega uczuleniom. Ostateczna budżetowa alternatywa, którą może zaproponować implantolog, to korony metalowe. Z powodu niezbyt atrakcyjnego wyglądu, są one zakładane przede wszystkim w miejsce tylnych zębów.