Szukasz ekspertów od hydroizolacji? Powierz ją doświadczonej ekipie

W toku budowy dowolnego obiektu, bez względu na to czy jest to biurowiec czy dom jednorodzinny, już na etapie planowania trzeba zadbać o poprawne zabezpieczenie budowli przed wilgocią. Woda, która z czasem może przedostać się do źle albo w ogóle niezabezpieczonych murów zmniejszy ich solidność i potencjał izolacji cieplnej, a także przyczynić się do rozrostu chorobotwórczych pleśni oraz grzybów.

Które części budowli trzeba zabezpieczyć hydroizolacją?

Do najważniejszych elementów, jakie trzeba chronić przed wilgocią należą przede wszystkim fundamenty, piwnice, dachy, balkony i tarasy, a więc te części struktury, które mają bezpośrednią styczność z albo opadami atmosferycznymi. Każda budowa obiektu powinna być poprzedzona szczegółową ekspertyzą i konsultacją z profesjonalistami, którzy wskażą, jakie elementy wymagają ochrony przed wilgocią i jakiej techniki należy użyć w odniesieniu do poszczególnych segmentów budynku. Na przykład, na betonowej ścianie fundamentowej wykonuje się izolację przeciwwodną, nanosząc na nią warstwę uszczelniającej wyprawy cementowej (preferowanie od środka i z zewnątrz), a w przypadku ścian z bloczków betonowych – zaprawą wodoszczelną. W trwałych ścianach z dziurawki, cegły czy pustaka wypalanego rekomenduje się wykonanie poziomej i pionowej bariery dla wody. Z kolei tarasy zielone hydroizoluje się wielowarstwowo, pamiętając o tym, żeby każda warstwa posiadała spadek przeciwdziałający gromadzeniu się wody między nimi i odprowadzający ją do kanału. Podobnie hydrolizuje się także balkony.

Komu zlecić przygotowanie hydroizolacji?

Ważne jest, aby projektowanie hydroizolacji, zlecić fachowej ekipie, mającej wieloletnią praktykę w wykonywaniu prac hydroizolacyjnych. Deweloperzy, generalni wykonawcy oraz inwestorzy skorzystają na współpracy ze profesjonalistami podczas prac związanych z hydroizolacją spodu płyt i ścian fundamentowych, uszczelnianiem zbiorników, przemysłowych obiektów żelbetowych oraz budynków w systemie „białej wanny”, a także montażem taśm dylatacyjnych, uszczelek pęczniejących, węży iniekcyjnych czy taśm PVC. Natomiast na zamówienie zarządców istniejących budynków zespół ekspertów od hydroizolacji zajmie się m.in. naprawą, inwentaryzacją oraz uszczelnieniem przecieków wody, reperacją tarasów i balkonów, wzmocnieniem gruntów pod fundamentami czy uszczelnieniem podszybii windowych.